GAYRİMENKUL alanında eğitimler düzenleyen Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, mesleki olarak kendini geliştirmek isteyen emlakçılara özel birçok eğitim düzenlediklerini söyledi. Çağlar, “Mesleki olarak yetersiz olan ve gelişmeye açık olan üyelerimize özel eğitimler veriyoruz. Eğitimden sonra üyelerimiz iş hayatında daha profesyonel olduklarını bize iletiyorlar” dedi.

ismail-caglar
‘YETKİ BELGESİ VE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİNİ BİLMEYENLER VAR’
Mesleki yeterlilik ve yetki belgesinin hala karıştırıldığının altını çizen Çağlar, “Mesleki yeterlilik belgesi bir firmadan alınan belgedir. Tek başına hiçbir işe yaramaz. Yetki belgesi ise Ticaret İl Müdürlüğü’nden alınır. Yetki belgesi kişilere değil ofislere verilir. Yetki belgesi almayanlar emlakçı değildir. Yetki belgesini almak için maliye kaydı, Oda kaydı, mesleki yeterlilik belgesi, sağlıklı eğitim sertifikası olduktan sonra en az 25 metrekare ofisin olması gerekiyor. Ofis değiştirildiği zaman Maliye ve Meslek Odası’nda değişiklik yapıldıktan sonra yetki belgesi için tekrardan bize gelerek başvuru yapılması lazım. Adres değiştiği zaman yetki belgesi iptal olur” açıklamasında bulundu. 


'DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ'
Mesleki ayrımları öğrettiklerini,  mesleğe dair ipuçlarını verdiklerini söyleyen Çağlar, belli zamanlarda eğitim düzenlemeye devam edeceklerini belirtti. Çağlar, “Örneğin bugün Gayrimenkul Danışmanı Aykut Küçük, ‘kişisel markalaşma’ konusunda üyelerimize eğitim verdi. Eğitim sonrası ise katılım belgesi veriyoruz. Eğitimlerimizi öğrenmek isteyenler sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir. Ayrıca istedikleri eğitimlere kayıt olmak için bize isimlerini yazdırmaları gerekiyor. Biz mesleki olarak üyelerimizin daha bilinçli olması için durmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER