Antalyaspor’un Fenerbahçe’yi konuk ettiği mücadele öncesi ve sonrası ile çok konuşuldu. Gerek localarda Fenerbahçeli taraftarını bulunması gerek seremonide yaşananlardan dolayı Antalyaspor taraftarı başkan Sinan Boztepe ve yönetime büyük tepki gösterdi. Forza Antalya Taraftar Grubu da son yaşanan olayların ardından sosyal medya üzerinden açıklama yaparak pankart indirme kararı aldıklarını duyurdu.

‘YÖNETİMİ KINIYORUZ’

Forza Antalya üyeleri, Antalya şehri için herhangi bir başarı veya karşılık beklemeden, maddi ve manevi olarak kulüp arması yanında olduklarını vurguladılar ve yaşanan son olayların ardından bu açıklamanın zaruri hale geldiğini belirtti. Yapılan açıklamada “Büyük Antalyaspor Taraftarı, Forza Antalya mensupları olarak hiç bir başarı ve karşılık beklemeden, bu şehir için maddi manevi hiç bir çıkar gözetmeksizin armanın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Son yaşadığımız olaylardan sonra bu açıklamayı yapmak zaruri hale gelmiştir. Malum İstanbul takımları ile oynadığımız iç saha maçlarında mevcut yönetimin ve idarecilerinin kulübün dinamiklerini bilmediği ve camiasını tanımadığı gün gibi ortaya çıkmıştır. Tüm bunların sorumluluğunun Antalya sevgisine ve Antalyasporlu olma bilincine sahip olmayan, üzeri örtülü bir atama ile göreve gelmiş olan yönetimde olduğunu düşünüyoruz. Kendi taraftarını kolluk güçlerinin önüne atan, ceza yemesine sebep olan mevcut Antalyaspor yönetimini kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

‘SADECE ANTALYASPOR’

Kulübün en zor zamanlarında bile, Antalyaspor'a sahip çıkıldığını ve camianın birlik içinde olduğunu vurgulayan Forza Antalya, “Unutulmasın ki bu kulüp, bu şehir en çaresiz zamanlarda bile kendi öz evlatlarından yarınlarını düşünmeden bu armaya sahip çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz en zor anımızda bile farklılıklarımıza bakmadan bir olmayı biliriz. Forza Antalya olarak yıllardır altında beraber olduğumuz, ailemizin simgesi olan pankartımızı indirerek tepkimizi ortaya koyuyor; bu işin takipçisi olacağımızı bildiriyoruz. Dün, bugün ve yarın sadece Antalyaspor!” ifadelerine yer vererek pankart indireceklerini duyurdu.   

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER