Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çocuk ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün “Örgün Eğitime Destek Programı” kapsamında üniversiteye hazırlanan 12’nci sınıf öğrencilerine ve lise mezunlarına yönelik ATABEM’lerde ücretsiz akademik kurslar başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlere üniversite kapılarını aralıyor. Yoğun bir talep ve başvuru sürecinin ardından öğrencilerin ders başı yaptığı kurslarda üniversiteye hazırlanan 12’nci sınıf öğrencilerine ve lise mezunlarına yönelik akademik kurslar veriliyor.

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ VE MEZUNLARI İÇİN
Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi'nin (ATABEM) lise son sınıf öğrencileri ve mezunları için üniversite sınavına yönelik hazırlık kursları başladı. Gençler, hedefledikleri üniversiteleri kazanabilmek için yine ATABEM'i tercih ediyor. 
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu sene de üniversite adayı gençlere desteğini sürdürüyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı takvimi ile beraber ATABEM Çaybaşı ve Dokuma Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi'nde öğrenciler ders başı yaptı. 

ALANINDA UZMAN EĞİTMENLER
Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kurslarda öğrencilere Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya alanlarında ücretsiz eğitim veriliyor. Yıl boyunca öğrencilere ücretsiz deneme sınavları ve etüt desteği de verilecek. HABER/BUSE ER