ANTALYA Kültür Sanat’ın (AKS) düzenlediği ‘AKS Cafe A’dan Z’ye Sohbet’ başlıklı etkinliklerinde bu ayki konuğu Antalya’nın önemli yazarlarından Giray Ercenk. 20 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek etkinlikte Ercenk, ‘Derin Tarihten Günümüze Döşemealtı’ konusunu ele alacak.

KÖRFEZ ÜÇLEMESİ KONUŞULACAK

Tarih, coğrafya ve kültür bağlamında insan hikâyelerinin ilki olan ‘Döşemealtı’ ile Akdeniz havzasının kuzeyini, ‘Dağın Dili’ ile doğusunu ve son olarak ATSO Vakfı tarafından yayınlanan ‘Teke Eli’ ile batısını ele alarak ‘Körfez Üçlemesi’ni tamamlayan Ercenk, Döşemealtı’nın derin tarihten günümüze olan serüvenini zaman – mekân- yaşam bağlamında AKS ziyaretçilerine aktaracak. Etkinlik ücretsiz olacaktır. Katılmak isteyen herkes katılabilir.

giray2

GİRAY ERCENK KİMDİR?

 Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi’nin Tarih Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 1978 – 2009 yılları arasında Akdeniz Üniversite’sinin çeşitli bölümlerinde öğretim görevlisi olarak mesleki ve kültür ağırlıklı dersler verdi. 1990 – 1995 yılları arasında Profesyonel Turist Rehberleri Derneği’nin başkanlığını yürüttü. 2002- 2004 arasında Antalya Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Başta Türk Tarih Kurumu yayın organı Belleten olmak üzere çeşitli dergilerde araştırmaları yayınlandı. Çekül Vakfı Danışma Kurulu üyesi olan Giray Ercenk, Antalya’da yayınlanan Akdeniz Atılım, Akdeniz Sabah ve Cumhuriyet Akdeniz gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2012 yılında Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından ‘Yılın Kültür Adamı’ seçilmiştir. HABER/ÇİĞDEM KORKAN

Editör: Uğur Keskin