ROMANTİK bale türünün en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen 'Giselle' balesi, 14 Mayıs Salı akşamı Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi'nde saat 20.00'de son kez sahnelenecek. Adolphe Adam'ın müziklerini hazırladığı eserin imza koreografisi Jean Coralli ve Jules Perrot'a ait. Kalbi kırık bir genç kızın mistik hikayesini anlatan Giselle, Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Ayşe Fidanlık tarafından sahneye koyuluyor.

Sezonun Son Balesi Giselle 53090 (4) Eserde dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniliyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarını şef Pavel Petrenko yönetirken eserin başkemancısı Sibel Aydın olacak.

Sezonun Son Balesi Giselle 53090 (1)

Romantizmin ve duygusallığın buluştuğu, mistik dünyanın kapılarını aralayan bale eserinin başrollerinde Rina Murata (Giselle), Mehmet Batur Büklü (Albrecht), Burak Özbek (Hilarion), Milina Fidan Özbek (Myrtha), Haruna Takeda ve Kaname Noi (Köy Pas De Deux) dans ediyor.

Sezonun Son Balesi Giselle 53090 (2)

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek sezonun son yetişkin eseri 'Giselle' balesinin biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunuldu.

Sezonun Son Balesi Giselle 53090 (3)

Kaynak: DHA