ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Antalya için hayata geçirdiği önemli projelerden olan Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi yanında bölge halkının ihtiyacını karşılamak üzere başladığı Güneş Mahallesi Cami Projesi inşaatına devam ediyor.

Güneş Mahallesi Cami (2)

Ağustos ayında temelleri atılan proje, hızla yükseliyor. Projenin, Mart ayında tamamlanarak, ibadete açılması planlanıyor. 2 bin 152 metrekare proje alanına sahip projenin inşaat alanı bin metrekare büyüklüğünde.

Güneş Mahallesi Cami (7)

825 KİŞİLİK KAPASİTE

Cami Projesi’nin zemin katında wc, gasilhane, morg, abdesthane, taziye salonu gibi bölümler bulunurken, 1. katta ise son cemaat yeri, harim ve imam odası gibi bölümler yer alıyor.

Güneş Mahallesi Cami (11)

Projede ayrıca, caminin 2. katı için kadın mahfili bölümü bulunmakta. Harim bölümü 508 kişi, son cemaat bölümü 117 kişi, kadın mahfili bölümü 200 kişi olmak üzere cami kapasitesi toplam 825 kişi olacak şekilde planlandı.

Güneş Mahallesi Cami (12)

Güneş Mahallesi Cami’nin projesindeki dış alan bölümünde ise 940 metrekarelik yeşil alan, 615 metrekarelik sert zemin, şadırvan ve iki minare bulunuyor.

Güneş Mahallesi Cami (18)

Güneş Mahallesi Cami (14)

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ