Haftanın yorgunluğunu atmak, tatil gününü etkinlikler ile geçirmek isteyenler için ‘Hafta sonu Antalya’sı’ bölümünü başlatıyoruz. Her hafta sonu Antalya’da gerçekleşecek olan tiyatro, konser, atölye gibi birçok etkinliği derlediğimiz bu köşemizde kendinize uygun etkinlikleri bulabilirsiniz.

ÇOCUĞUNUZ İÇİN HAFTA SONU EĞLENCESİ

Baküs Sahne'nin düzenlediği ‘Oyun ve Canlandırma Atölyesi’, 30 Mart Cumartesi günü saat 11.00'de başlıyor. 5-6 yaş arası çocuklar için düzenlenen etkinlik, 60 dakika sürecek. Atölyede bir hikayenin devam edeceği, çeşitli oyunlar oynanıp canlandırılacağı ve çözüm yolları üzerine bol bol hayaller kurulacağı belirtiliyor. Katılımcılar, etkinlikte keyifli vakit geçirirken aynı zamanda yaratıcılıklarını da geliştirme fırsatı bulacaklar.

1 F O T O T O O T O O T1111

ÜNLÜ ESERLER, ÇOCUKLARI DÜŞSEL YOLCULUĞA ÇIKARTACAK

Baküs Sahne'nin bu hafta sonu düzenlediği bir diğer etkinlik ise ‘Ressamlarla Drama Atölyesi’ olacak. Etkinlik, 30 Mart Cumartesi günü saat 13.00’te gerçekleşecek. Atölye, 7-9 yaş arası çocuklara yönelik olarak tasarlanmış olup 90 dakika sürecek. Katılımcılar, Marc Chagall, Yayoi Kusama, Henri Matisse, Pablo Picasso gibi ünlü ressamların eserleriyle düşsel bir yolculuğa çıkacak, çeşitli oyunlar oynayacak ve canlandırmalar yapacaklar. Etkinlik, çocukların sanatı keşfetmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri için interaktif bir ortam sunmayı amaçlıyor.

F O T2222222222222

YAREN VE KUKLA DOSTU ŞENGÜL ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

Antalya'da bu cumartesi etkinlikleri kapsamında, 30 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te Antalya İpekten Sahne'de ‘Büyüyünce Ne Olacağım?’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. Oyun, 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik olup 40 dakika sürecek. Yaren ve kukla dostu Şengül'ün masalsı bir yolculukta farklı meslekleri keşfetmelerini konu alacak olan oyunda, meraklı Yaren'in "Büyüyünce ne olacağım?" sorusuna cevap aranacak.

33333333333333333

‘TAŞLARA ÇARPA ÇARPA’ HAFTA SONU ETKİNLİKLERİNDE

Antalya'da hafta sonu etkinleri arasında, 30 Mart saat 20.30’da Panda Sahne'de ‘Taşlara Çarpa Çarpa’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. 13 yaş ve üzeri izleyicilere hitap eden oyun, 75 dakika sürecek. Oyun, Şerif'in kardeşi Ahmet'in hafızasını kaybetmesi ve yaşam mücadelesini konu alıyor. Şerif'in işten ayrılma kararıyla başlayan hikaye, Ahmet'in sağlık durumuyla, eşi Selin'in hamileliğiyle ve üç karakterin birbirlerine destek olma çabalarıyla gelişiyor.

4 F O T O T O O T O O444

DOĞAÇLAMA SEVENLER BURADA

Antalya'da bu cumartesi, 30 Mart saat 20.30’da, Antalya İpekten Sahne'de ‘İpekten Sanat Doğaçlama Gecesi’ düzenlenecek. Etkinlik 18 yaş ve üzeri izleyicilere yönelik olup, 2 saat sürecek ve iki perdeden oluşacak. Moderatör, altı oyuncu ve iki takımın katılımıyla gerçekleşecek olan etkinlikte, hiçbir metnin olmadığı doğaçlama komedi gösterisi seyircilere bolca hayal gücü ve kahkaha vadederken, oyuncular anlık olarak farklı oyunlar içinde bulacaklar kendilerini. Seyircilerin interaktif olarak katılabileceği gösteride, yedi farklı doğaçlama oyunu oynanacak ve gecenin kazanan takımı hep birlikte belirlenecek.

5 F O G T O O T O T O T

ÇOCUĞUNUZLA RÜYA TADINDA BİR PAZAR

Antalya'da hafta sonu etkinlikleri kapsamında, 31 Mart Pazar günü saat 14.00’te Panda Sahne'de ‘Yastığın Rüyası’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. 4-10 yaş aralığındaki çocuklar için uygun olan oyun, 45 dakika sürecek. Oyunun içeriği, bir yastığın gördüğü bir rüya sebebiyle yaşadığı maceraları konu alıyor. Yola çıkan kararlı yastık, seçme ve seçilme hakkına inanarak küçük bir kızı bulmaya çalışırken çeşitli engellerle karşılaşır. Ancak sevimli yastık, inandığı şeylerden vazgeçmeden yolculuğuna devam eder. Bu eğlenceli ve macera dolu tiyatro oyununda, izleyiciler de yastığın serüvenine katılarak keyifli bir zaman geçirebilirler.

F O T O T O T O T O O6

Muhabir: AYSU DURSUN