Haftanın yorgunluğunu atmak, tatil gününü etkinlikler ile geçirmek isteyenler için ‘Hafta sonu Antalya’sı’ okuyucu ile buluşuyor. Her hafta sonu Antalya’da gerçekleşecek olan tiyatro, konser, atölye gibi birçok etkinliği derlediğimiz bu köşemizde kendinize uygun etkinlikleri bulabilirsiniz.

‘RİCHARD’ ANTALYA SAHNESİNDE

Ünlü oyuncu Okan Bayülgen'in performansıyla, Shakespeare'in ünlü trajedisinden esinlenerek yazıp yönettiği ‘Richard’, 4 Mayıs akşamı Aktüel Açıkhava Sahnesi'nde Antalyalı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bayülgen, Shakespeare'in karakteri Richard'ı modern filozofların bakış açısıyla ele alarak, hikayeyi tartışmaya açıyor. Oyun, hayali bir tiyatro kumpanyasında Richard'ı oynayan bir karakterin etrafında dönüyor. Oyunun konusu, 2012 yılında, Kral III. Richard'ın kemiklerinin Leicester'da bir otoparkta bulunmasıyla başlar. Londra'daki küçük bir tiyatro, aynı dönemde III. Richard'ı sahnelemeye karar verir. Ancak tiyatroya sığınan kimliksiz bir kriminal adam, oyunun sahneye konuluşunu üstlenir ve tiyatro düzenini sarsar. Sanatın kurumsal yapısına karşı çıkan bu karakter, alışılmadık bir prodüksiyon ortaya çıkarır. Tiyatronun çatısından insanların özel hayatlarına kadar her şeyi etkileyen bu durum, tiyatroyu sarsar. Bu sırada Krallık, III. Richard'ın cenaze törenine hazırlanmaktadır. Oyunun biletleri online bilet satış sitelerinde 550 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

Richard 2 L D M G K D L G D L K M Y H E D L R545

BİR KALECİNİN HİKAYESİ

Erkan Kolçak Köstendil tarafından yazılan ve oynanan ‘12 Numaralı Adam’ tiyatro oyunu, 4 Mayıs Cumartesi günü Antalya Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Yaş sınırı 12 yaş üzeri olan oyunda, bir kalecinin hikayesi anlatılıyor. Yedek kaldığı bir dönemde geçmişini, yaşadıklarını ve hayatını sorgulayan kalecinin 90 dakikalık monologu, seyirciyi de içine alarak çeşitli temaları işliyor. Oyun, kaleci Erkan Kolçak Köstendil'in performansıyla kalede kalmak, aile olmak, yalnız kalmak ve sınırları zorlamak gibi konuları ele alıyor. Süre olarak 90 dakika olan oyun, iki perde halinde sahnelenecek. Oyunun biletleri online bilet satış sitelerinde 300 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

12 Numarali Ada D G D F H F

SEVİLEN KOMEDİ HAFTA SONU SAHNEDE

Antalya Devlet Tiyatrosu, 4 Mayıs Cumartesi günü Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde ‘Shakespeare’in Bütün Oyunları’ adlı tiyatro oyununu sahneleyecek. Adam Long, Daniel Singer ve Jess Winfield tarafından yazılan ve Gökçe Yurtsal tarafından yönetilen oyun, 2 perde halinde toplam 1 saat 50 dakika süreyle seyirciyle buluşacak. Başrollerde Peter karakteriyle Niyazi Mert Kurt, Jon karakteriyle İsmail Sabri Memiş ve Chris rolünde Şükrü Gürel yer alacak. Oyun, üç kafadarın Shakespeare’in tüm oyunlarını tek bir sahnede oynamak için bir araya gelmesini konu alıyor. Amacı izleyicilere Shakespeare’i hatırlatmak ve ona hak ettiği değeri yeniden kazandırmak olan kahramanlar, ‘hafif kısaltılmış’ bir versiyonunu hazırladıkları oyunu seyirciyle buluşturacak. ‘Shakespeare’in Bütün Oyunları’, 12 yaş ve üzeri izleyicilere yönelik olup, biletler online bilet satış sitelerinde 40 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta.

Shakespearein Butun Oyunlari 2Ojndcksjnf465Y4

ÇOCUKLARA ÖZEL ATÖLYE

Baküs Sahne tarafından düzenlenen Sanat ve Drama Atölyesi, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00'te çocuklarla bir araya gelecek. Atölye, 7-9 yaş arası katılımcılara yönelik olup 90 dakika sürecek. Atölye yürütücülüğünü ise Esra Yazıcıoğlu üstlenecek. Katılımcılar, drama aracılığıyla farklı sanat disiplinleriyle tanışacaklar. Atölyelerde, ünlü besteci Mozart ile müziğe yolculuk yapılacak, ressam Joan Miró'nun dünyasına gidilecek, dans ve edebiyatın derinliklerine inilecek, oyunlar oynanacak ve canlandırmalar yapılacak. Sanat ve Drama Atölyesi, çocukların hayal dünyalarını genişletmek ve sanatın farklı yönleriyle tanışmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 14.46.00

MASAL TRENİ HAFTA SONU MİNİKLERLE BULUŞUYOR

Antalya Devlet Tiyatrosu, 5 Mayıs Pazar günü Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde ‘Masal Treni’ adlı çocuk oyununu sahneleyecek. Hans Christian Andersen'in eserinden Harun Özer tarafından uyarlanan oyunun yönetmenliğini Ebru Kara üstleniyor. Oyun, izleyicilere masalların eğlenceli olup olmadığını, doğru yolu gösterip göstermediğini, mutluluk ve huzur verip vermediğini sorgulatmayı hedefliyor. ‘Masal Treni’nde, Tümay Revşan Genç, Gökçesu Ulukut, Okan Kağnıcı ve Mert Can Sevimli gibi isimler rol alıyor. Dekor tasarımını Erdem Gökoğlan, kostüm tasarımını Gökçe Şener ve ışık tasarımını Halit Akgül üstlenirken, müziği Oktay Köseoğlu, koreografiyi Özlem Tekinay ve görüntü tasarımını Emre Yıldız yapıyor. Oyun, minik izleyicilere eğlence, kahkaha, dans, şarkılar ve sürpriz sonlarla dolu bir yolculuk vaat ediyor. ‘Masal Treni’ adlı oyunun biletleri, online bilet satış sitelerinde 30 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta.

Masal Treni 2 K S D M S L K935 I39043

444 SAHNEDEKİ YERİNİ KORUYOR

Yiğit Sertdemir'in yazdığı ‘444’ adlı tiyatro oyunu, tiyatroseverlerin büyük ilgisini çekmeye devam ediyor. Oyun, 5 Mayıs Pazar günü saat 20.00'de Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi, Performans Sahne ev sahipliğinde Antalya izleyicisiyle buluşacak. Emre Karaoğlu'nun yönettiği oyunda Deniz Yılmaz Karaoğlu ve Emre Karaoğlu sahne alacak. Oyunun ışık tasarımını ise Furkan Kaymaz üstleniyor. Oyunun süresi 1 saat 15 dakika olup yaş sınırı 13 olarak belirlendi. Oyunun biletleri online bilet satış sitelerinde 100 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

444 202 L Ş M G L K S D

DOĞAÇLAMA SEVENLER BURAYA

Antalya İpekten Sahne, hafta sonu ‘Doğaçlama Gecesi’ ile tiyatrosevenleri bekliyor. Antalya İpekten Sahne'de, 5 Nisan Pazar günü saat 20.00'de ‘İpekten Sanat Doğaçlama Gecesi’ adlı etkinlik düzenlenecek. Etkinlik, 18 yaş ve üzeri izleyicilere yönelik olup yaklaşık 2 saat sürecek ve iki perdeden oluşacak. Moderatör eşliğinde altı oyuncu ve iki takımın katılımıyla gerçekleşecek olan etkinlikte, doğaçlama komedi gösterisi seyircilere bolca hayal gücü ve kahkaha vadederken, oyuncular kendilerini anlık olarak farklı oyunlar içinde bulacaklar. Seyircilerin interaktif olarak katılabileceği gösteride, yedi farklı doğaçlama oyunu oynanacak ve gecenin kazanan takımı hep birlikte belirlenecek. Etkinliğin oyuncu kadrosunda Alican Aktan, Berk Konaçoğlu, Kübra Aydın, Mehmet Çirik, Şimal Kepçeli, Ufuk Ünver, Sıdıka Sanatçı ve Erkan Çatak yer alacak. Etkinlik biletleri, online bilet satış sitelerinde 180 TL’den başlayan fiyatlar ile tiyatroseverlere satışa sunuluyor.

S Ş L D G K Ö D Ş F L G D F

Muhabir: AYSU DURSUN