Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, vatandaşları uyardı. Yaşanabilecek mağduriyetler karşısında vatandaşların bilinçli olması gerektiğini söyleyen Neşet Gündüz, “Vatandaşlar mutlaka haklarını aramalılar” şeklinde konuştu. 
AĞIR CEZALAR GETİRİLİYOR 
Yapılacak olan yeni düzenleme ile market ve stokçulara ağır cezalar getiriliyor. Bu düzenlemeyle birlikte fahiş fiyat uygulayan işletmelere ve stokçuluk yapanlara verilen cezalar ciddi şekilde artırılacak. Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, “Genel Kurul'a gidildi. Artık Genel Kurul'da bir değişiklik yapılır mı yapılmaz mı, yapılsa bile 6 ay sonra yürürlüğü girmiş olacak bu yasa. Bu sebeple köprünün altından daha çok su akar” ifadelerine yer verdi.
BİLİNÇLİ TÜKETİCİ
Başkan Neşet Gündüz, cezaların geçerliliği ve Rekabet Kurumu'nun duruşunun gücü gibi konuların belirsizliğini vurgulayarak, “Cezalar var ama bu cezalar ne kadar geçerli, Rekabet Kurumu'nun buradaki duruşu ne kadar güçlü olacak, tüketicinin hakkını savunmasında toplu bir şekilde mi yoksa re’sen devlet tarafından mı bir başlatma ile mi olacak? gibi sorular bulunuyor. Bu aşamalar tamamlanmadan net konuşmak mümkün değil” dedi. Başkan Gündüz, “Yaptırımların tabii ki artması lazım. Bu şartlarda ne fiyatların önüne geçebiliriz ne de diğer artışların. Tüketicilere insanlara çok ciddi bir şekilde anlatmak ve devletin bu yönde çıkardığı yasaları da takip etmesi, bunları tüketici lehine kullanması lazım” şeklinde konuştu. Başkan Gündüz son olarak “Tüketicilerimizin yaşayacakları mağduriyetlerden dolayı bilinçli olmasını istiyoruz. Haklarını aramasını istiyoruz” açıklamalarına yer verdi. 

Muhabir: AYSU DURSUN/ÖZEL HABER