Kadınlar Süper Ligi'nde uzun yıllardır mücadele eden 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı,  Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’ndan ödül aldı. Yivli Minare manzarası karşısında düzenlenen ödül töreninde, ödülü IFFHS Başkan Vekili Robert Ley, Kulüp Başkanı Süleyman Türk'e takdim etti. Törende, kulüp teknik direktörü Hüseyin Türk ve kadın futbol takımı oyuncuları da yer aldı.

MESSİ VE RONALDO’YA ÖDÜL VERMİŞ BİR KURULUŞ

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) Başkan Vekili Robert Ley, neredeyse 35 yıldır dünya çapında tanınmış futbolcuları ödüllendirdiklerini vurgulayarak, “Messi, Cristiano Ronaldo'yu ödüllendirmiş bir kuruluşuz. Ödülümüz kulüpler için özel yaptığımız bir ödül. Klasman olarak bir durumu yok ama futbol için verdikleri mücadeleden dolayı Antalyaspor'u ödüllendirmek istedik. Antalya'yı seçmemizdeki neden ise 20 yılı aşkın süredir kadın futboluna hizmet verdiği, uluslararası ve herkesin tanıdığı bir şehir olduğu için. İleride daha da iyi şeyler yapacaklarını düşündüğümüz için Antalyaspor'u seçtik” ifadelerine yer verdi.

“YETERLİ DESTEĞİ ALAMIYORUZ”

1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı Başkanı Süleyman Türk, uzun yıllardır kadın futboluna emek veren bir ekip olduklarını belirterek, şehirlerinden yeterli desteği alamamalarına rağmen Türkiye ligi ve uluslararası platformlarda uzun süredir mücadele verdiklerini söyledi. Türk, "Hem Türkiye liginde hem de uluslararası arenada mücadele ederek elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bize bu ödülü layık gördükleri için teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. HABER/AYSU DURSUN