ANTALYA Kepez Bolat Yıldırım İlkokulu, Türkiye, Hırvatistan, İspanya, Yunanistan, Sırbistan, Gürcistan ve Romanya’nın bulunduğu 7 farklı ülkenin katılımıyla Kasım ayında eTwinning projesine başladı. Bolat Yıldırım İlkokulu Müdürü Hasan Selen önderliğinde ve İngilizce Öğretmeni Tülay Çiçekçi rehberliğinde yürütülen Avrupa Birliği (AB) projesi olan ‘Hepimiz farklıyız ama aynıyız’ projesinde çocuklara, farklılıklara rağmen ortak bağların olduğu anlatılıyor.

Etwinning P

‘FARKLI ÜLKELERİN ORTAK NOKTALARINI ÖĞRENDİLER’

Bolat Yıldırım İlkokulu Müdürü Hasan Selen projeye dair bilgiler verdi. Selen, “Hepimiz farklıyız ama aynıyız projesinin amacı öğrencilerimize Avrupa içindeki tarihsel ve kültürel farklılıkları, çeşitlilikleri, bütünlüğü yansıtmak ve bu farklılıklara rağmen ülkeleri birbirine bağlayan ortak noktaların olduğunu anlatmak. Projenin sonunda öğrencilerimiz yüzyıllar boyunca paylaşılmış sanat, edebiyat, müzik ve mutfak gelenekleri açısından kültürel değişimlere gayret ettiler ve paylaşılmış tarihi öğrenmiş oldular” dedi.

Proje232

‘TÜM ETKİNLİKLER İNGİLİZCE HAZIRLANDI’

Proje süresince öğrencilerin çeşitli etkinlikler yaptıklarını ve tüm bunları İngilizce olarak hazırladıklarını söyleyen okul müdürü Hasan Selen, “Canva programı ile logo tasarladılar. Okulumuzu, Antalya’yı ve Türkiye’yi tanıtmak için videolar hazırladılar. Projede yer alan öğrenciler birbirlerine yılbaşı mesajları gönderdiler. Web 2.0 araçlarını kullanarak projemizle ilgili ‘kelime bulutları’ oluşturdular. Ülkemiz ile ilgili seçtikleri 5 ilginç gerçeği anlattılar. Ülkemizin yöresel yemeklerini tanıttılar. Ülkemizin somut ve soyut miraslarının tanıtımını yaptılar. Projede görev alan tüm öğrencilerimize ve velilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER