ANTALYA İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ant, 4-10 Mayıs ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı kutladı. Başkan Ant, “Antalya İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği olarak bizler de Antalya’da bulunan tüm İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)  profesyonelleri ile birlikte tüm çalışanların bu değerli haftasını kutluyoruz. Tüm çalışanlara sağlıklı ve güvenli bir çalışma hayatı diliyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 18.07.43 (1)

‘İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MESLEĞİ ÇOK ÖNEMLİ’

4-10 Mayıs ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ kapsamında açıklama yapan Başkan Ant, “İş hayatında çalışan sağlığının ve güvenliğinin çok önemli olduğu hususunu bu sebeple yeniden gündeme getirmek istiyorum. İş sağlığı ve güvenliğinde öncelikli amaç, insana yakışır bir şekilde çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmak, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmektir. Antalya ili ve ilçelerinde yüzlerce İSG profesyoneli arkadaşımız bu amaç çerçevesinde işverenlere danışmanlık yapmaktadırlar. İşverenlerin alacağı tedbirler neticesinde ve çalışanların iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak çalışmaları sonucunda pek çok iş kazası ve meslek hastalığının önüne geçilebilecektir” ifadelerini kullandı.

‘İŞ YERLERİNDE EĞİTİM YAPILMALI’

İş sağlığı güvenliğinin önemine vurgu yapan Başkan Ant, “İş yerlerinde yapılacak olan eğitimler, risk analizleri, yangın ve acil durum tatbikatları ile çalışanların bilinçlenmesini sağlayacak ve iş sağlığı güvenliği kültürü artırılmış olacaktır. Çalışan, işveren ve hükümetimiz, herkes bu kapsamda görevlerini layığı ile yerine getirir ise iş yerlerinde muhtemel bir ölümlü veya yaralanmalı iş kazaları yaşanmamış olacaktır.  Bu kapsamda alınacak tüm tedbirler ile birlikte, Tüm çalışanlara sağlıklı ve güvenli bir çalışma hayatı diliyorum” dedi.  

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER