ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu desteği ve iş birliğiyle, Türkiye Kadın Girişimci Akademisi eğitimleri 2024 yılı ilk eğitimi Antalya’da başlıyor. Geleceğe iyi bakmak amacıyla ekonomiye güç katan kadın girişimcileri destekleyen Garanti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) birlikte hayata geçirdiği Kadın girişimcilerin yönetim becerilerini artırmak, iş hayatındaki varlığını güçlendirerek kalıcı ve sürdürülebilir kılmak amacıyla düzenlenen Türkiye Kadın Girişimci Akademisi Eğitimleri 17 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

kadın-7

HEM YÜZ YÜZE HEM DE ONLİNE EĞİTİMLER VERİLECEK

Boğaziçi Üniversitesi eğitmenleri ve profesyoneller tarafından ATSO Eğitim Salonu’nda fiziki ortamda ayrıca online olarak da verilecek eğitimlerde; dijital pazarlama, insan kaynakları, müşteri deneyimi, kurum içi iletişim, e-ticaret için sosyal medya iletişimi, şirket yönetimine finansal bakış, liderlik, sürdürülebilir şirket yönetimi, yenilikçi iş modelleri geliştirme, temel ticaret hukuku ve ticari sözleşmeler gibi girişimcilerin işlerini yönetmelerinde fark yaratacak alanlara odaklanılacak. Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’ne katılmak isteyen kadın girişimcilerin 14 Ocak tarihine kadar https://www.garantibbvakadingirisimci.com/basvuru-formu#/ adresinden başvuru yapılması gerekiyor.  Türkiye Kadın Girişimci Akademisi eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadın girişimcilere BÜYEM tarafından düzenlenen sertifikaya sahip olacak.

EĞİTİM PROGRAMI

Türkiye Kadın Girişimci Akademisi Eğitimleri programı şu şekilde olacak:  ‘Şirketlerin İyilik Halini Koruyabilmek’ eğitimi 13.30-16.30 saatleri arasında ATSO Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilecek. ‘İş Dünyasındaki Liderlik Stilleri: Bizim Şirketimiz İçin Uygun Olan Hangisi?’ başlıklı eğitim 18 Ocak 13.30-16.30 saatleri arasında ATSO Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek. ‘Şirket Yönetimine Finansal Bakış’ eğitimi 22 Ocak 13.30-16.30 saatleri arasında zoom uygulamasından online olarak düzenlenecek. ‘E-Ticaret için Sosyal Medya İletişimi’ 26 Ocak 13.30-16.30 zoom uygulamasından online olarak düzenlenecek.  ‘Şirket Başarısında Müşteri Deneyiminin Rolü’ 29 Ocak 13.30-16.30 saatleri arasında zoom uygulamasından online olarak düzenlenecek. ‘Yenilikçi Dünyada Yenilikçi İş Modelleri Geliştirme’ 31 Ocak 13.30-16.30 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. ‘Aile Şirketleri İçin İzlenmesi Gereken Kritik Noktalar’ 2 Şubat 13.30-16.30 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. ‘Çalışan Deneyimi Perspektifinden İK Süreçlerinin İnşası’ 5 Şubat 13.30-16.30 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. ‘Temel Ticaret Hukuku ve Ticari Sözleşmeler’ 12 Şubat 13.30-16.30 saatleri arasında online olarak zoom üzerinden düzenlenecek. ‘Şirket Yönetim Süreçlerindeki Sorunlar ve Çözüm Yaklaşımları’ 13 Şubat 13.30-16.30 saatleri arasında ATSO Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek. Son olarak ‘Kurum İçi İletişim Süreçlerini İyileştirmenin Yolları’ eğitimi14 Şubat 13.30-16.30 saatleri arasında Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek. HABER/ÇİĞDEM KORKAN

Editör: Uğur Keskin