10 yıldır düzenli olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Antalya’da bulunan siyasi parti, STK, sendika ve derneklere üye kadınlar ‘Feminist Gece Yürüyüşü’ düzenliyor. Bu yılda 11’incisi düzenlenecek olan gece yürüyüşüne Antalya kadın platformları çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda, Antalya’da bulunan tüm kadınların 8 Mart Cuma günü saat 19.00’da Üçkapılar’ın önünde toplanacağı belirtilirken “Öfkemiz de isyanımız da büyük diyerek yola çıktığımız feminist gece yürüyüşümüzün 11’incisi için bu sene de aynı saatte aynı yerdeyiz. Dansını, şarkını, sözünü, rengini, sloganını al da gel, sensiz bir eksiğiz” ifadelerine yer verildi.

A-25

ANTALYA’DA KADINLAR YÜRÜYÜŞ YAPACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenecek olan ‘Feminist Gece Yürüyüşü ’ne özel olarak hazırlanacak pankartlar için 3 Mart Pazar günü saat 13.00’te Kadın Dayanışma Merkezi’nde ‘Pankart Boyama Atölyesi’ düzenlenecek. Atölyede yürüyüş için özel çalışmalar yapılacak. Gece yürüyüşü için hazırlıklara hummalı şekilde devam eden grup, slogan ve kostüm hazırlığı da yaptı.

A (1)-12

‘MÜCADELEYİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Son zamanlarda artan kadın cinayetlerine özellikle dikkat çekeceklerini söyleyen Antalya kadın dernekleri, var olan hakları için mücadeleyi asla bırakmayacaklarını söylüyor. Yürüyüşe herkesi beklediklerini belirten topluluk, kadınları şiddete karşı koruyan 6284 yasasının uygulanması için çağrıda bulunacaklarını ve İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini yürüyüş esnasında dile getirecekleri belirtiyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER