ANTALYA, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve birbirinden güzel plajlarıyla birlikte dünya çapında bilinen bir tatil merkezi. Keşfedilmesi gereken birçok güzelliğe ev sahipliği yapan Antalya, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından turistik amaçlı ziyaret ediliyor. Antalya sadece deniz, kum ve güneşle akla gelen bir şehir değil. Kış mevsiminde de birçok farklı aktiviteye ve mekânlara ev sahipliği yapıyor. Gelin Kasım ayı bitmeden Antalya’da yapılacaklara birlikte göz atalım.

plastik aşklar

PLASTİK AŞKLAR ANTALYA’DA!

Havaların soğumasıyla beraber dışarıda yapılacak aktiviteler azaldı. Kültür-Sanat denilince akla gelen şehirlerden biri olan Antalya’da tiyatro en güzel Kasım’da izlenir. Oya Başar ve Ebru Kural’ın oynadığı ‘Plastik Aşklar’ oyunu 22 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde tiyatroseverleri bekliyor. Farklı geçmişlerden, farklı serüvenlerden gelen bu iki kadın kendi baharlarını, karşılaştıkları bu gecede acaba neye evirecekler. Ödüllü komedi oyunu ‘Plastik Aşklar’ seyirciye unutamayacağı dakikalar vadediyor. Oyunun biletleri 235 TL’den satışa sunuldu.

adam kayalar

ADAM KAYALAR’A YÜRÜYÜŞ

Antalya’da en iyi dağ yürüyüşleri bu mevsimde yapılır. Antalya’nın en ünlü yürüyüş rotalarından biri olan St. Paul Yolu üzerinde bulunan Selge Antik Kenti içerisinde ziyaret edebileceğiniz Adam Kayalar, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alıyor. Adam Kayalar, Antalya’nın peribacaları olarak biliniyor. 10 ila 70 metre arasında değişen boyutlara sahip yapılar ayakta duran insanları anımsattığı için bu yapılara Adam Kayalar ismi verilmiş. Doğa yürüyüşünde 1250 rakımda yer alan Selge Antik Kenti'ni ve bakanların gözünü alamadığı Adam Kayaları görürsünüz.

üçoluk

ÜÇOLUK YAYLASI

Üçoluk Yaylası, Kemer’den yaklaşık 37 km. mesafede, Ulupınar Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor. Beycik’in yukarısında konumlanan yaylaya, çam ağaçlarının arasından mis gibi kokuları hissederek gideceğiniz yolu sayesinde, oldukça keyifli bir seyahatle varmak mümkün. Üçoluk Yaylası’na, Kemer başta olmak üzere birçok tatil beldesinden kamp, doğa yürüyüşü ve bisiklet turları düzenleniyor. Sizi büyüleyici manzarasıyla ilk görüşte etkisi altına alacak yaylada, adeta zamanın durduğunu hissetmek mümkün.

çığlıkara-1

ELMALI ÇIĞLIKARA ORMANLARI

Elmalı ilçesine 16 km mesafede olan ve sınırında herhangi bir yerleşim yeri bulunmayan Çığlıkara Ormanları, iyi korunmuş doğal alanlardan. Sedir ağacının en nadide örneklerini barından Çığlıkara Tabiatı Koruma Alanı, yalnızca Türkiye’nin değil; dünyanın en büyük saf sedir ormanlarından biri ve güzellikleri bununla da sınırlı değil. Dört mevsim yeşil kalabilme özelliğiyle Çığlıkara, kış döneminde beyazla yeşili bir arada tutan benzersiz bir doğallıkta… Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için kuş sesleri eşliğinde ziyaretçilerine adeta fantastik bir deneyim yaşatıyor. Yaşları 2000-2500 olan dev sedirlerden biraz ayrık duran ardıçlar da burada korunan önemli türler arasında ve mutlaka görülmeye değer. Sakinliği sevenlerin gezmesi gereken yerlerden olan Çığlıkara, dört mevsim huzuru bulabileceğiniz bir köşe. HABER/ÇİĞDEM KORKAN