ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Ulusal ve uluslararası göçün en yoğun olduğu kentlerden biri olduğunu belirten Şengün, Kent Konseyi olarak spor kültürünün yaygınlaştırılması, spor altyapılarının geliştirilmesi ve tüm spor dallarının desteklenmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Şengün ayrıca, yerel yönetimlere önerilerde bulunduklarını ve sağlıklı bir toplum için spor yapma bilincini her kesime yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Foto (2)-131

SPORU HER KESİME YAYMALIYIZ
Gençlik ve Spor Çalışma Grubu'nun gerçekleştirdiği etkinlikler arasında gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını teşvik eden bilinçlendirme toplantıları ve ücretsiz yaz spor merkezlerinin açılması gibi önemli adımların bulunduğunu belirten Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, mahallelerde spor sahalarının açılması için yapılan önerilerin sonuç verdiğini ve birçok semtte yeni spor sahalarının hizmete girdiğini kaydetti. Şengün, “Bu konularda yerel yönetimlerin gündemine önerilerde bulunarak gelecek kuşaklar için spor kültürünün yerleştirilmesini sağlamak, sağlıklı toplum ve sağlıklı yaşam için spor yapma bilincini toplumun her kesimine yaymak”  olduğunu ifade etti.

BARAJ MAHALLESİNDE SPOR ALANLARI KENTE KAZANDIRILMALI

Recep Şengün, Gençlik ve Spor Calışma Gurubumuz gençlerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak olmaları konusunda bilinçlenme toplantıları, etkinlikleri düzenlemiştir. Ücretsiz yaz spor merkezlerinin açılması, ulaşım planlarında bisiklet yollarının yer alması başta imar planlarında spor alanı olarak ayrılan yerlerin amacı doğrultusunda açılması ve kullanılmasını gündeminde tutarak birçok mahallelerimizde ilgili belediyelere yapılan önerilerin dikkate alınması sonucu kente çok sayıda semt spor sahası kazandırılmıştır. Bunlardan başlıcaları; Fener, Meydan Kavağı, Kızıltoprak, Etiler, Konuksever, Fatih, Çamlıbel, Erenköy, Ahatlı mahallelerinde açılan semt spor sahaları. Yine gurubumuz hipodromu ve yerini bölge muhtarlarımıza yapılan görüşmeler sonucu önerilerek kente kazandırılmasına katkı sağladıklarını vurguladı. Açıklamasını sürdüren Şengün; şimdi ise uzunca bir zamandır gurubumuzun gündeminde olan Kepez İlçesi Baraj Mahallesi'nde İmar Planında 113 bin 300 metrekare Spor tesisi yapmak üzere ayrılmıştır. Bu alanın kentimize ve bölge halkına spor yapmak üzere kazandırılması büyük önem taşıdığını belirterek, “Söz konusu alan spor kompleksi olarak ele alınıp; her yaşta insanların yürüyüş ve koşu yapabilmeleri başta futbol, voleybol, basketbol, tenis ve tırmanma duvarı vs. tesislerinin kazandırılmasını, Antalya Kent Konseyi olarak bu önerimizi yetkili kurumların gündemine getirmeyi sürdürerek dikkatle takibini yapacağız” dedi.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ