Kepez Belediyesinin, 'bilim, kültür ve sağlık günleri' kapsamında gezici hizmet araçlarının ikinci durağı Masa Dağı bölgesindeki Seyir Terası oldu. İçerisinde tıbbi cihazlar ile sağlık görevlilerinin bulunduğu Mobil Sağlık Merkezi'nde, bölge sakinlerine kanser taraması hizmeti verildi. Belediyenin sağlık hizmetlerini mahallelere götüren mobil merkezde, gün boyunca kadınlara yönelik meme ve rahim ağzı kanser taraması yapıldı. Kepez Belediyesinin ücretsiz mobil sağlık taraması, kanserin erken teşhisi için önem taşıyor.

79575 (1)

KEPEZ KÜTÜPHANEYİ MAHALLELERE GÖTÜRÜYOR

Kepez ilçesindeki 'bilim, kültür ve sağlık günleri' en çok yaz tatili dönemine giren çocukları mutlu ediyor. Gezici kütüphane olan ve içerisinde 5 bine yakın kitap bulunan OKUBÜS ile çocuklar kitapla buluşturuluyor. Kepez'in çocukları, mobil kütüphanenin renkli ve eğlenceli ortamında hem kitap okuyabiliyor hem de satranç oynayabiliyor.

79575 (2)

ÇOCUKLARIN UZAY HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Kepez Belediyesi, DokumaPark'da yer alan Antalya Bilim Merkezi'ni de mobil hizmetle çocukların ayağına götürüyor. Antalya Bilim Merkezi'nin projesi olan Bilim Teknoloji Tırı, mahallelerde meraklılarıyla buluşuyor. Çocuklar, mobil bilim merkezinde, matematik, fizik, biyoloji, astronomi, coğrafya gibi farklı branşlarda hazırlanmış bilimsel deney setlerini inceliyor. Merkez görevlileri, deney setleri hakkında ziyaretçileri bilgilendiriyor. Akşam saatlerinde Seyir Terası'na gelen Bilim Teknoloji Tırı'nın, gökyüzü gözlem etkinliği büyük ilgi gördü. Kepezli çocuklar, merkez görevlilerin rehberliğinde teleskopla hayalleri olan yıldızları yakından görebilmenin mutluluğunu yaşadı.

Vatandaş ve çocuklar, sağlık, eğitim hizmetlerini mobil araçlarla mahallelerine getirmesinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'e teşekkür etti.

79575 (3)

MOBİL ARAÇLAR 12 TEMMUZ'DA ALTINOVA'DA

Kepez Belediyesinin, 'bilim, kültür ve sağlık günleri' kapsamında mobil hizmet araçları, 12 Temmuz Cuma günü Altınova Sinan Mahallesi'nde Aile Sağlığı Merkezi yanında olacak. Sağlık tırı 08.30-17.30, OKUBÜS 13.00-19.00, mobil bilim merkezi ise 17.30-20.30 saatlerinde hizmet verecek.

79575 (4)

Kaynak: DHA