Kepez Belediyesi, ilçe halkını temiz enerji konforuyla buluşturuyor. Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerindeki 87 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile Kepez'de 16 bin konut temiz enerji konforuyla tanışacak. Kepez'in 8 mahallesindeki doğal gaz çalışmalarını yakından takip eden Başkan Vekili Refik Emre Altekin, Hüsnü Karakaş mahallesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin'e, incelemelerinde Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül, Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukcu ve Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar eşlik etti.

58347 (1)

2 MAHALLEYE 30 KİLOMETRE DOĞAL GAZ HATTI

Kepez Belediyesi ile doğal gaz dağıtım şirketi arasında gerçekleştirilen planlama toplantısının ardından doğal gaz çalışmalarının hızla başladığına değinen Altekin, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Altekin, “Bu çalışmalara biz yaklaşık 1 ay önce firma yetkilileri ile yaptığımız toplantı neticesinde karar verdik. Tabi bu noktada Mesut Kocagöz başkanımızı da bilgilendirdik ve kendisinden olur aldıktan sonra Kepez halkını sağlıklı ve temiz enerjiyle buluşturmak üzere çalışmalarımız başladı. Hüsnü Karakaş ve Sütçüler'de toplam 30 kilometrelik çalışma yapılacak. Hüsnü Karakaş mahallemizdeki çalışmayı bayram sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalar bittikten sonra mahalle sakinlerimiz şirket ile temasa geçip bağlantılar noktasında kendilerinden her türlü desteği alabilir" dedi.

58347 (2)

KEPEZ'E TEMİZ ENERJİ

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül ise “Bugün Hüsnü Karakaş mahallemizde ve ardından Sütçüler mahallemizdeki doğal gaz hattı çalışmasının yapım aşamasındayız. Hüsnü Karakaş'taki çalışmalarımızı bayram sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Burası tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın daha temiz enerjiye ulaşabilmesi için ekiplerimiz Sütçüler Mahallesi'ndeki çalışmalarına hız verecek" diye konuştu.

Kaynak: DHA