ANTALYA Devlet Tiyatrosu oyunlarını Antalyalı tiyatroseverlerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Şimdiye kadar sahnelendiği zamanlarda kapalı gişe olarak izleyicilerle buluşan oyun, 10 Ocak Çarşamba günü saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde birkez daha Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. 1 saat 50 dakika olarak sahnelenecek olan oyunun yaş sınırı ise 13 olarak belirlendi. Eugene O’Neill’in yazdığı oyunu ise Ferdi Dalkılıç yönetecek. Oyunda ise Orkun Yılmaz, Kerem Yücel, Mert Can Sevimli, Damla Yavaş, Emel Elevli, Ömer Alper İzci, Gökhan Hızarcıoğlu, R. Kürşad Süren, Sidar Baran, Okan Kağnıcı, İ. Hürcan Sürmeli, Esra Dayan, S. Ezgi Memiş, Aysel Şereflioğlu ve Kutay Şahin sahne alacak.

OYUN HAKKINDA
Sanayi devriminden bu yana emeğin değersizleştiği bir çağda uluslararası bir yük gemisinin ateşçi kasarasında işçi olan Yang’ın bireysel yolculuğudur. Kendi sınıfından olmayan birinin aşağılayan çığlıkları onu derinden sarsar.Ve yolculuk büyük bir sarsıntıyla başlar! Yang, onu kimlik bunalımına sokan ve dış dünyaya açan bu sarsıntıyla baş edebilecek mi ve ayrıca bireysel ve sınıfsal uyanışını gerçekleştirebilecek mi? Kendini arayan Yang’ın sistem içindeki sıkışmışlığının ve yıkımının hikayesidir. 
10 Ocak Çarşamba günü saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde seyirci karşısına çıkacak olan oyunun ise biletleri online olarak 28 Aralık Perşembe 10.10'da satışa açılacak. HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin