ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, artan kira fiyatlarına karşı 36 maddeden oluşan önerilerini meclise sunmak amacıyla yola çıkan Antalyalı kiracılar, Ankara’da yalnız bırakıldıklarını belirtti. Antalya Kiracılar Dayanışması Platformu Kurucusu Cengiz Kul kendilerine verilen sözlere rağmen bir daha kendilerine dönülmediğini ve mecliste yalnız bırakıldığını belirterek “Şunu bir kez daha gördük ki, Antalya milletvekilleri yalnızca seçimden seçime vatandaşı hatırlıyor” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Foto (3)-43

LİSTE UZUN

Siyasilerin verdikleri sözleri tutmadığı gibi aramalara dahi geri dönmediklerini söyleyen Antalya Kiracılar Dayanışması Platformu Kurucusu Cengiz Kul, “Kira sorunu için Viyana’dan gelen oldu ama vekillerimiz gelmedi” sözleriyle tepki gösterdi. İktidar ve muhalefet kanadından çok sayıda kişiyle görüştüklerini ve TBMM’de Antalyalı vekiller tarafından desteklenecekleri sözü aldıklarını söyleyen Kul, “Ankara’ya yola çıkmadan önce Ak Parti İl Başkanı Ali Çetin ile görüştüğümüzde, Ak Parti Antalya milletvekillerinin de yanımızda olacağını sözünü almamıza rağmen maalesef iktidar kanadı temsilcilerinden hiç kimseyle görüşemedik. CHP Urfa milletvekili Mahmut Tanal geldi, kentimizin vekili gelmedi. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen verdiği ulaşım sözünü tutmadı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise yalnızca kumanya için verdiği sözü tuttu. TBMM’de TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Gelecek Partisi milletvekili Serap Yazıcı Özbudun ve İyi Parti’den ise Aykut Kaya yanımızda oldu. Kira kriziyle ilgili sesimizi Viyana’dan duyan kişiler gelerek bizlerle görüştü. Bu sorunu uluslararası konferansa taşıyacağını söylerken biz vekillerimiz tarafından yalnız bırakıldık. Biz yalnızca Antalya’nın değil aynı zamanda Türkiye’nin de kanayan arası olan bu soruna karşı herkesi temsilen oradaydık” dedi.

Foto (1)-84

SORUN ÇÖZÜLMEZ DEDİLER

Kira sorununa çözüm için gittikleri TBMM’de, MHP milletvekilinin ‘Bu sorun çözülmez’ dediğini aktaran Kul, “Kira sorununa dair MHP milletvekiliyle yaptığımız görüşme de bu sorunun çözülemeyeceğini, enflasyonun yüksek seyrettiğini ve enflasyon düşmedikçe de bu sorunun çözülemeyeceğini söyledi. Seçimlerde değil seçim sonrası verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Orada gördük ki, vekillerimiz bu sorunun çözümü adına pekte istekli değiller. Biz, onları sorunlarımızı orada dile getirsin diye seçiyoruz ama vatandaşlar seçimden seçime hatırlıyorlar. Şu anda imza kampanyamız 15 bine ulaştı. Bütün bu sorunlara rağmen bizlerin anayasal hakkımız olan barınma hakkımız için mücadele devam edeceğiz” dedi

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ