Konyaaltı Belediyesi'nin Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi'nde bir yıl boyunca ücretsiz bir şekilde eğitim gören kursiyerlerin yaptığı el emeği eserleri 'KONSEM Yıl Sonu Sergisi'nde sergilendi. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde dün ziyarete açılan sergide seramikten cimnastiğe, masa tenisinden halk oyunlarına, pilatesten dikiş nakışa kadar birçok branşın yer aldığı kurslara katılan kursiyerlerin kurs süresince yaptığı ürünleri, gösterime sunuldu. 9 Haziran'a kadar sürecek sergi, ziyaretçilerini bekliyor.

64797 (1)

YAZ DÖNEMİ 18 BRANŞTA 80 KURS

Sergi açılışında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Belediyemizin açtığı kurslar sonunda hazırlanan çalışmalar bugün sergimizde yer alıyor. Tüm kursiyerlerimiz ve eğitmenlerimizi tebrik ediyorum. KONSEM kurslarımızda 40 farklı branşta 240 kursumuz açıldı. Bu kurslardan da 6 bin kursiyerimiz yararlandı. Belediyemiz bu kursları ücretsiz veriyor. İstek ve taleplere göre kurs açılmaya devam edecek. Konyaaltı Belediyesi olarak yaz döneminde de çocuklarımız için 18 branşta 80 kurs açacağız" dedi.

64797 (3)

'KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ'

Sergi hakkında bilgi veren KONSEM Sorumlusu Seval Uza, “1 yıl boyunca gerek dil kursları, gerek meslek edindirme hobi, sanat kurslarımız, çocuklarımız için olan kurslarımızın hepsini yıl sonu gösterisinde sergiliyoruz. Sergimiz 5 Haziran'da başladı. 9 Haziran Pazar gününe kadar sürecek. El emeği ürünlerimiz var. Sepet örücülüğünden tutun resim, kağıt rölyef, dikiş nakış, dekoratif ahşap boyama, cilt bakımı, yoga kurslarımız var. Sahne gösterimiz var. Çeşitli workshop etkinliklerimiz var. Meslek edindirme kurslarımızda rağbet çok fazla, öğretmenlerimiz de bu konuda uzmanlar. Kurslar kursiyerlerimize istihdam sağlıyor. Kurslarımıza bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA