Konyaaltı Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak sürdürülebilirlik danışmanı Işıl Dilmen Düzgünçınar tarafından 'Çevre ve İnsan-Sürdürülebilir Yaşamın Temelleri' konulu bir seminer verildi. Seminerde sürdürülebilir bir yaşam için yapılması gerekenler anlatıldı.

64729

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPILDI

Etkinliklerin ikinci günü Konyaaltı Sahili'nde gerçekleşti. Konyaaltı Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü ekipleri Konyaaltı Sahili'ne dalış yaparak deniz dibi temizliği yaptı. Denizden çok sayıda cam şişe, demir profil, tahta parçası gibi atık madde çıkaran ekipler ardından denizde Türk bayrağı açtılar.

64729 (4)

ÜNLÜ RESSAMLARIN TABLOLARI

Gün boyu süren etkinlikler HayatPark'ta devam etti. HayatPark'ta gerçekleşen etkinliğe Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Müge Gezginci Ünsal, Konyaaltı Belediyesi kreşleri ile Uncalı İlkokulu'nda eğitim gören minikler ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik kapsamında 'Atıktan Sanata' sergisi gerçekleştirildi. Sergiyi gezen çocuklara atıkların önemi hakkında bilgi verildi. Atık yağların, plastik ve kartonlar ile metal ve cam atıklarının nasıl değerlendirilmesi gerektiğinin anlatıldığı etkinlikte çocuklar atıklar konusunda bilgilendirildi.

64729 (2)

BİR BAŞKA RAPUNZEL

Hayatpark'ta kurulan masalarda çim tohumu diken çocuklar daha sonra Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi oyuncularının sahnelediği 'Bir Başka Rapunzel' adlı ekolojik tiyatro oyununu keyifle izledi. Rapunzel masalından esinlenerek oluşturulan oyunda, sağlıklı gıdanın insanlar için önemi eğlenceli bir dille anlatıldı. Oyun sonunda Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Müge Gezginci Ünsal, Tiyatro Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Haluk Cömert, tiyatro eğitmenleri ve oyunculara çiçek takdim etti. 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde yaptıkları etkinliklerle çevreye olan farkındalığı artırmayı amaçladıklarını anlatan Gezginci Ünsal, "Etkinliklerimize katılım bizleri sevindirdi. Son olarak Tiyatro Akademimiz tarafından sahnelenen oyunda hem gıdanın önemi hem de çok küçük yaşlardan itibaren bize dayatılan sadece erkeklerin kadınları kurtardığı masalların değişik bir versiyonuyla aslında gücün kendi içimizde olduğu çocuklarımıza anlatıldı. Buna ön ayak olan tiyatro ekibimizi de kutluyorum" dedi.

64729 (1)

Kaynak: DHA