Antalya kamp alanları özellikle deniz kenarındaki doğal alanlar, kampçılar ve karavancılar için harika fırsatlar sunan şehirlerden biri olma özelliğine sahip. Antalya, 5 yıldızlı otellerinin yanı sıra sahil kenarlarında ve çam ormanları arasında sıralanan kamp alanlarıyla da her yıl binlerce insanı kendine çekiyor. Antalya kamp alanları geniş bir alana yayılıyor. Bugün sizler için Antalya denince akla ilk gelen sahiliyle dünyaca üne sahip Konyaaltı ilçesindeki kamp alanlarını derledik. İşte tüm detaylarıyla ücretsiz olarak yeşilin ve mavinin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz o kamp alanları…

1-      Geyikbayırı Kamp Alanı

geyikbayırı foto

Antalya’nın ilçesi Konyaaltı sınırları içerisinde yer alan Geyikbayırı sizleri bekliyor. Geyikbayırı ormanları, yürüyüş parkurları ve birbirinden güzel kamp ve piknik alanları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca Geyikbayırı’nda tırmanış yapmak için uygun bölgeler ve dağcılık gibi faaliyetler içinde uygundur. Eğer sizde kamp tutkunlarındansanız burayı mutlaka gezi listenize eklemenizi öneriyoruz. Geyikbayırı’nda çadır kamp alanı ve bungalov kiralama imkanı bulunmaktadır.

2-      Doyran Göleti Kamp Alanı 

Doyran-Goleti-Kamp-Alani-4

Doğanın gizli güzelliklerini gözler önüne seren büyüleyici bir kamp tatili için Doyran Göleti kamp alanını ziyaret etmelisiniz. Meşhur kamp bölgesi Antalya’nın Konyaaltı beldesinde yer alır. Gölün çevresinde konaklarken kafanızı kaldırdığınızda muhteşem dağların heybetiyle büyülenebilir ya da yemyeşil ağaçların sessiyle mest olabilirsiniz. Kolay bir ulaşım mevkiinde bulunan Doyran Göleti kampına özel araç ya da toplu taşıma ile gelebilirsiniz. Üstelik kamp alanında çadırın yanı sıra karavan ile de konaklayabilirsiniz.

3-      Feslikan Yaylası Kamp Alanı 

feslikan-yaylasi son

Feslikan Yaylası, Antalya kent merkezine 28 kilometre mesafede yer alıyor. Feslikan Yaylası’nda tercihinize göre çadır kampı ve karavan kampı yapmanız mümkün. Feslikan Yaylası’na girişler ücretsizdir. Feslikan Yaylası’na gitmek için, Geyikbayırı’na toplu taşıma araçları ile gidip, Feslikan Yaylası’na trekking yapmak gerekmektedir. Feslikan Yaylası’nda yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz çay evleri ve gözleme işletmeleri bulunmaktadır, Feslikan Yaylası’nda belirli bir kamp alanı yoktur. Yaylanın çeşitli bölgelerinde çadır kampı ve karavan kampı deneyimleyebilirsiniz.

4-      Gökdere Köyü Kamp Alanı

feslikan-yaylasi son

Antalya şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede, bisiklet rotası için oldukça uygundur. Dağ, dere ve bol oksijenli bir rotadır. Ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanabilir. Kamp yapılacak alan mevcuttur, ücretli kamp alanı yoktur. Maalesef yol üstünde market mevcut değildir bu yüzden yola çıkmadan önce hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Kaynak: Haber Merkezi