Yapılan etkinliklerle yerli malı üretim ve bilinçli kullanımının küçük yaşlarda çocuklara kazandırılması hedeflenirken, etkinliklere Bedriye Bileydi İlköğretim Okulu Müdürü Nur Daryal, Müdür Yardımcısı Ezgi Durukan Yıldırımer, Hafize Işlak da katıldı. 
Bedriye Bileydi İlköğretim Okulu öğretmeni Nurten Yurtkulu önderliğindeki birinci sınıf öğrencileri, Türk kültürüne ait eşyalardan oluşan bir köşe oluşturarak nostalji ortamı oluşturdu. Etkinlikte yöresel ürünler ve meyveler ikram edildi. Yerli malı üretimi ve tüketiminin artırılması, bilinçli tüketim, insanların parasını, eşyasını ve zamanını tutumlu kullanmasını hedeflemek ve çocukları tutumluluk konusunda bilinçlendirmek amacıyla kutlanan Yerli Malı Haftasında çocuklar yerli ürünleri tadarak  gönüllerince eğlendi. 

AW103130_02
Öğrenciler evlerinden getirdikleri birbirinden güzel yiyecekleri arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Çocukların yerli malı kullanımına özendirilmesi gerektiğini anlatan öğretmenler, yerli malı tüketiminin milli ekonomi için önemli olduğunu vurguladı. 
                                 

Kaynak: İHA