KONYAALTI Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD), Yönetim Kurulu Üyesi Derya Avcıoğlu’nun açılış konuşmasıyla 2023 yılının son toplantısını bir otelde gerçekleştirdi. Toplantının başında dernek üyesi Klinik Psikolog Melisa Oral, son günlerde baş gösteren şiddet olaylarının kökünde neler olabileceğini anlatıp, bir uzmandan destek almanın bu noktadaki faydalarını anlattı.

Yoğun bir katılımla geçen toplantının konuğu ise Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen oldu. Konyaaltı Belediye başkanlığı döneminde yapmış olduğu hizmetleri anlatan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Saklıkent yolunun kendi başkanlığı döneminde kardan dolayı hiç kapanmadığını belirtti. İnsana dokunan hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Semih Esen “5 yıl boşunca önemli hizmetler gerçekleştirdik, ancak bunları reklam malzemesi asla yapmadık. Çünkü 10 liralık yatırıma 20 liralık açılış yapmasanız da insanlar sizin hizmetlerini görüyor ve takdir ediyor” dedi.

IMG-20231220-WA0064

'MIŞ GİBİ GÖRÜNMEDİK'

Konyaaltı Belediyesi olarak insan odaklı ve insana dokunan hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Semih Esen “Biz görev süremiz boyunca hiçbir aman ‘mış’ gibi görünmedik, bir hizmeti vasat yapmaktansa, yarım hizmeti çok iyi yapmak daha iyidir mantığıyla hareket ettik.  Bizler hiçbir hizmeti reklam amaçlı yapmadık. Sizler bizim açılış yaptığımızı görmediniz. Toplu açılış yapacak kadar hizmet yaptık ancak tek bir açılış yapmadık. Çünkü vatandaş hizmetleri yaşayarak görsün istedik. Benim hayatımda 5 yılda hiçbir şey değişmedi. Evimdeki sehpam bile değişmedi. Ben işini yapan bir siyasetçi tarzını benimserdim. Bu tarz da kabul görürse eyvallah kabul görmezse de eyvallah” dedi.

SEMİH ESEN-3

'ADAYLIK İLE İLGİLİ KONUŞTU'

CHP Kongresinde eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi ile ilgili gelen soruya yanıt veren Başkan Semih Esen “Ben bir karar verirken uzun uzun düşünür, tartar öyle veririm. Ve verdiğim kararlar da kolay kolay değişmez. Bugüne kadar aldığım kararların olumlu da, olumsuz da sonuçlarına eyvallah dedim. Dolayısıyla adaylık konusunda dönemsel tercihlerin rol oynamayacağını düşünüyorum, farklı kriterler ile hareket edilecektir. Ben siyaset yapıyorum diyen herkes de genel merkezin kararına uyar.  CHP kongresinde değişimin zamanı konusunda bir tereddüt içerisindeydim. Ben Kılıçdaroğlu’na ilk tur ve ikinci turda oy verdim bunu da saklamadım. Benim parti içindeki tercihimin yeniden adaylık konusunda bir olumsuz sonuç doğuracağını düşünmüyorum. Böyle olmayacağına da inanıyorum. Bu konuyu da çok kafamda düşünmüyorum. Ben böyle yaptım böyle mi olur, ya da yanlış anlaşılır gibi bir düşüncem yok” şeklinde konuştu.

 YENİ ÜYE KATILIM BELGELERİ

Toplantıda KONYSİAD’a yeni katlan Üyeler; M. Asım Türker, İbrahim Erdoğmuş, Duygu Ceylan, Nazan Yavuz ve Zeliha Taşkıran üye giriş belgelerini,  KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, Geçmiş Dönem Başkanı Bora Terzioğlu ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in elinden aldılar.

İLHAMİ KAPLAN

KAPLAN’DAN TEŞEKKÜR

Toplantının kapanış konuşmasını gerçekleştiren KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ise toplantıya katılan konuklara tek tek teşekkür ederek “2023 yılı zor bir yıl oldu. Başkanlık döneminiz zor bir döneme denk geldi. Sel felaketleri ve büyük üzüntü duyduğumuz deprem felaketi ve pandemi yaşadık. Büyük felaketlerde yardıma ilk koşanlardan oldunuz. Biz de bölgede yaşayan birisi olarak bundan gurur duyduk. Hizmetlerininiz yanında sporda da önemli başarılara imza attınız ve Mavi Kelebekler’in  Avrupa Şampiyonluğunu hep birlikte kutladık. Adaylığınız konusunda da söz teşkilatınız ve partinizin. Umarım bu karar hayrınıza olur. Herkese şimdiden iyi seneler dilerim” dedi.

IMG-20231220-WA0137

Kaynak: HABER MERKEZİ