Batı Akdeniz Kızılay Kan Merkezi, Kızılay Korkuteli Şubesi, Korkuteli Belediyesi ile Korkuteli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından ortaklaşa kan bağış etkinliği düzenlendi. Şehitler Anıtı'ndaki Kızılay TIR'ında gerçekleştirilen kampanyada 538 ünite kan bağışı topladı.

64357 (1)

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran, "Kızılay Korkuteli Şubesi ile birlikte kan bağışı organizasyonu gerçekleştirdik. İlçede kamu personelleri olsun vatandaşlarımız olsun çok yoğun ilgi ve talep gösterdi. Emniyet personelimize, jandarma personelimize, imamlarımıza, öğretmenlerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabii bunun yanında vatandaşlarımıza da teşekkürümü bir borç biliyorum. Unutmamak gerekiyor ki kan bir gün herkese lazım olur" dedi.

Kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayan vatandaşlara teşekkür eden Kızılay Korkuteli Şube Başkanı Süleyman Tunç da "Antalya Kızılay Kan Merkezi'nin 48 kişilik personeliyle ilçede en yüksek kan bağışını aldık" diye konuştu.

Kaynak: İHA