LÖSEV, lösemi ve kanseri atlatmış genç ve çocuklarla moral motivasyon etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Akdeniz Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde organize edilen "İyileşen Gençler ile Çocukların Yelkenle Buluşması ve Yemek Organizasyonu" Turizm Bakanlığı Plajı içerisinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Lösev (4)

Sosyalleşmenin, özgüven kazanımının arttırmasının ve hayata daha hızlı adapte olmanın amaçlandığı bu etkinlikte lösemi tedavisini başarıyla tamamlamış çocuklar ve gençler, yelken sporuyla tanışma fırsatı buldular. Gün boyu devam eden organizasyonda; yelken aktiviteleri, çeşitli oyunlar ve eğlencelerle çocuklar unutulmaz anlar yaşadı. Günün sonunda düzenlenen yemek organizasyonunda ise katılımcılar keyifli vakit geçirdi. Etkinliğe katılan Hudutlar Mülkü Amiri ve Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyidoğlu, kahramanlarla bir araya gelerek her birine madalya taktı.

Lösev (1)

Etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri, organizasyonun kendileri için ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu dile getirdiler. Birçok aile, bu tür etkinliklerin çocukların iyileşme sürecinde büyük bir moral kaynağı olduğunu belirtti.

Lösev (3)

Akdeniz Yelken Kulübü Başkanı Zülfü Demir, organizasyona katılan tüm genç, çocuk ve ailelerine teşekkür ederek “Çocuklarımızın yüzündeki gülümseme, bizim için en büyük mutluluktur” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ