Manavgat Belediyesi’nin 7-8 Mayıs 2024 tarihlerinde tarihi Side Limanı’nda gerçekleştireceği Dans ve Müzik Festivali başladı. Festivale, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Engin Tüter, birim müdürleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

D S C 7630

Açılış kortejiyle başlayan festivalin birinci gününde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Dağıstan’dan 780 dansçı sahne aldı. Festivalin ilk gününde, Side girişinden itibaren milli kıyafetleri ile yürüyen ülkelerin dans grupları, oldukça renkli görüntüler oluşturdu.

D S C 7597

Halk dansçıları, Manavgat Belediyesi Özgürlük Bandosu eşliğinde yürürken, yerli ve yabancı turistler de bu renkli görüntüleri kameraya alarak anı ölümsüzleştirdi.  Manavgatlıların ve turistlerin büyük ilgi gösterdiği festival izleyicileri adeta büyüledi. Dans ve Müzik Festivali 8 Mayıs akşamında da tarihi Side Limanında devam edecek.

D S C 7652

“Side Bir Dünya Markası” 

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Engin Tüter, Side’nin bir dünya markası olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Tüter, “Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Side’mizde bu festivalleri yapmak bizim için bir gurur kaynağı. Side, bizim markamız. Onu daha da parlatmak, dünyaya açmak için bu tarz festivallerin devamını getireceğiz.

D S C 7699

Bu festivalimiz dünyanın dört bir yanından bir araya gelen insanlar için kültürel bir köprü işlevi görüyor. Başkanımızın da dediği gibi Manavgat’ı mutlu insanların kenti yapacağız.” ifadelerini kullandı.

I M G 1683

K4 A3341

K4 A3364

Kaynak: Haber Merkezi