MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya il Başkanlığı, 1 Eylül itibarıyla başlayacak olan Antalya ilçe kongre takvimine yönelik bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya MHP Antalya milletvekilleri Abdurrahman Başkan ve Hilmi Durgun, MKYK Üyesi Mustafa Aksoy, İl Başkanı Onur Temel ile parti yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Onur Temel, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere hazırlık sürecini başlattık. 1 Eylül'de Aksu ile başlayacak sürecin 9 Eylül'de Gazipaşa ilçe kongresiyle tamamlanacak. İl Başkanlığı kongresi Genel Merkez tarafından belirlenecek” açıklamasını yaptı.

‘ALT ALTA TOPLANAN RAKAMLARLA SİYASETİN YAPILMADIĞI ANLADIK’

Yerel seçimlerde 19 ilçede de ciddi bir heyecan yaşanacağını dile getiren Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, 19 ilçede kongrelerini yapacaklarını ve bu süreçte yerel seçimlerin Antalya için hayırlara vesile olmasını diledi. Cumhur İttifakı'nın devam ediyor olduğunu kaydeden Başkan, “Yerelde de devam etmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama olmadığı sürece biz bunun devam ettiğini düşünürüz. Şu anda da herhangi bir şey yok ama ittifakların kimin, nerede olacağını bilemiyoruz. Bu genel seçimlerde gördük ki matematik alt alta topladığınız rakamlarla siyasetin yapılmadığını anladık. Alt alta toplayıp 'işte yüzde 60 oluyoruz' denilen, baktığınızda bunun yüzde 60 olmadığını, 50'nin altında olduğunu da gördük” ifadelerini kullandı.

KONGRE TAKVİMİ YAYINLANDI

1 Eylül'de Aksu, Döşemealtı, 2 Eylül'de Muratpaşa, Konyaaltı, 3 Eylül'de Kepez, Kemer, 4 Eylül'de Kaş, Demre, 5 Eylül'de Kumluca, Finike, 6 Eylül'de Akseki, İbradı ve Gündoğmuş, 7 Eylül'de Korkuteli ve Elmalı, 8 Eylül'de Manavgat ve Serik, 9 Eylül'de Alanya ve Gazipaşa. HABER/ÇİĞDEM KORKAN