Antalyaspor Futbol Okulu’nun 28-29 Ocak tarihlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlediği kampa, antrenörleriyle birlikte 10-14 yaş aralığındaki yaklaşık 250 minik futbolcu katıldı. Kampın ilk gününde, Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nden otele varan katılımcılar, bando ekibinin çaldığı marşlar eşliğinde karşılandı. Giriş ve yerleşim işlemlerinin tamamlanmasının ardından futbol okulu öğrencileri, kampın açılış töreni için özel olarak düzenlenen alandaki yerlerini aldı. Törene, Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Selin Tezel ve Tahir Özdaş katılım gösterdi.

GELİŞİME OLUMLU ETKİ

7 futbol okulunun antrenörlerinin katılımıyla gerçekleşen törende konuşan Antalyaspor Futbol Okulu Koordinatörü Ramazan Özen, katılımcılara kamp programını açıkladı ve teşekkürlerini iletti. Ardından sözü Yönetim Kurulu Üyesi Selin Tezel'e bıraktı. Tezel, konuşmasında Antalyaspor ailesi olarak daha önceki futbol okulu kamplarından birini daha başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti. Antalya'nın güzelliklerinden ve sorumluluklarından ilham alarak düzenlenen kampın, çocukların hem sportif hem de sosyal gelişimine katkı sağlayacağına inandıklarını vurgulayan Tezel, konuşmasını gelişim kampı olarak planladıkları organizasyonun çocukların gelişimine olumlu etki edeceğine olan inançlarını dile getirdi.

BOZTEPE VE YALÇIN’DAN VİDEOLU KATILIM

Açılış töreninin ardından farklı takımlara ayrılan futbol okulu öğrencileri, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Antalya şubesi tarafından görevlendirilen hakemlerin de katıldığı müsabakalarda mücadele etti. Akşam yemeği saatine kadar süren ve keyifli rekabetlere sahne olan maçlar, futbol okulu antrenörlerine öğrencilerin gelişim düzeylerini değerlendirme fırsatı sundu. Kampın ikinci gününde müsabakalarına devam eden öğrenciler, takımların belirlediği penaltıcılar ile bir penaltı turnuvası düzenledi. Her yaş kategorisinden en başarılı penaltıcılar ve kalecilerin belirlendiği bu etkinlikle birlikte kampın yeşil saha etkinlikleri sona erdi. Akşam saatlerinde kapanış töreni için konferans salonunda toplanan minik futbolculara, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ve Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın videolu mesajları gösterildi. Videoların ardından, kampın ‘en’lerine özel hazırlanan ödüller takdim edildi. Tüm katılımcılara madalya ve katılım belgeleri verildi ve fotoğraf çekimleriyle birlikte kamp sona erdi.

Muhabir: AYSU DURSUN/ÖZEL HABER