ANTALYA Oyuncak Müzesi, 17 Mart Pazar günü saat 14.00- 15.00 arası 4-7 yaş için ‘Tuval Çalışmaları Atölyesi’ etkinliği düzenleyecek. Her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle gezdiği müzede, 3 yaş üzeri çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile katılabilecekleri atölye çalışmalarına katılım sağlamak isteyenlerin ise önceden rezervasyon yapması gerekiyor.

ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YAPMAK
Çizim ve boyama yaparak el-göz koordinasyonu gelişir. Günlük yaşantısındaki duyguları ve enerjiyi kâğıda dökerek rahatlamasını sağlar. Duygularını ve bilinçaltındaki durumları resim yaparak yansıtıp iletişim kurar.

OYUNCAK MÜZESİ HAKKINDA
Araştırmacı, şair, yazar Sunay Akın’ın öncülüğünde 2011, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hizmete giren Antalya Oyuncak Müzesi, yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği masalsı bir dünyanın kapılarını misafirlerine açıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın danışmanlığında açılan müze, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli kültür projelerinden biri. Antalya Kaleiçi’nde yer alan müze, İstanbul ve İzmir’in ardından Türkiye’deki üçüncü oyuncak müzesi olma unvanına sahip. Koleksiyonu, tasarımı, binası ve eğitim çalışmaları ile Avrupa'nın seçkin oyuncak müzeleri arasında yer alan Antalya Oyuncak Müzesi, Kaleiçi Yat Limanı’nda yer alıyor. 

Muhabir: BUSE ER/HABER