ANTALYA Oyuncak Müzesi, 29 Aralık Pazartesi günü 5-8 yaş grubu için saat 14.00-16.00 arası ‘Natürel Ahşap Boyama ve Süsleme’ adlı etkinlik düzenleyecek. Her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle gezdiği müzede, 3 yaş üzeri çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile katılabilecekleri atölye çalışmalarına katılım sağlamak isteyenlerin ise önceden rezervasyon yapması gerekiyor.

HERKES İÇİN ETKİNLİK VAKTİ
Her gün farklı etkinlikler ile çocuklara, kazanım sağlayan merkeze tüm vatandaşlar ücretsiz bir şekilde katılabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr ve sosyal medya hesaplarını takip ederek günlük ve haftalık atölye çalışmalarına erişebilir.

ETKİNLİK KAZANIMLARI
Boyama, çocukların parmakla kavrama gelişimlerine yardımcı olur. Bir kalemin doğru şekilde tutulması pratiği yapma fırsatı sağlar ve ellerinde, parmaklarında ve bilekte bu ince motor kaslarını geliştirmeye yardımcı olur. Konsantrasyon: Çocukların konsantrasyon süresi zamanla gelişir. Boyama iyi konsantrasyon gerektirir ve bir göreve odaklanma bu tür bir çocuğun genel konsantrasyon seviyesini geliştirmesine yardımcı olabilir. Çocuk belirtilen alan içerisinde boyamayı öğrenirken, el ve göz koordinasyonunun geliştirilmesine yardımcı olur. Her iki eylemi izlemek, yapmak ve koordine etmek, boyama sırasında gelişen bir beceridir. Çocuklar ilk önce renklendirmeye başladıklarında, çizgilerin içinde tutmakta zorlanırlar ancak ilerledikçe yetenekleri artar. Çizgilerin içinde kalmak önemli bir beceri gerektirir ve ustalaştıklarında gurur ve başarı duygusu kazanırlar. 

Muhabir: BUSE ER/HABER