SANAT şehri olarak adlandırılan Antalya’da çocukların gelişimine yönelik tiyatro oyunları, çocukları hem eğlendirirken hem de eğitiyor. Çocuklara,  taklit ederek bedenlerini kullanmayı ve iletişim kurmayı öğreten tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde büyük önem taşıyor. Olaylara dışarıdan bakmayı kolaylaştıran tiyatro, oyun yolu ile çocuklara farklı olaylar karşısında değişik perspektifler kazandırıyor. Antalya, Ocak ayında da çocuklara yönelik pek çok tiyatro etkinliğini minik izleyicileriyle buluşturacak.

PEDAGOG ONAYLI
‘Pijamaskeliler Kuklacıya Karşı’ müzikli çocuk tiyatro oyunu, 20 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te Antalya AKM Perge Salonu’nda sahnelenecek. 2 -10 yaş aralığı için uygun olan oyun 40 dakika süreyle sahnelenecek. Pedagog onaylı müzikli ve danslı maskotsuz çocuk oyunu, küçük tiyatroseverlere mükemmel sahne performansıyla unutulmaz bir macera yaşatacak. Çocukların en sevdiği çizgi kahramanların yer alacağı etkinliğin biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 150 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

OYUN HAKKINDA
Çok iyi arkadaş olan baykuş kız, kedi çocuk ve kertenkele bir gün okul çıkışı evlerine dönerken istasyonda bir amca ile karşılaşırlar. Bu amca onlara tren beklerken kendilerine masal anlatma teklifinde bulunur be macera da bu masalla birlikte başlar. HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin