RUSYA'DAN tüm dünyaya yayılan ünüyle tanınan Rus pop kültürünün önemli isimlerinden Monetochka, Antalya'da hayranlarıyla buluştu. Gerçek adı Elizaveta (Lisa) Andreevna Gyrdymova olan ve sahne ismi olarak Monetochka’yı tercih eden sanatçı, Holly Stone Performance Hall Antalya'da hayranlarına muhteşem bir gece yaşattı.  

Y 07

Dünya turu kapsamında birçok ülkede konser veren Lisa, eşi Viktor Isaev ve canlı müzik grubuyla birlikte 6 Haziran Perşembe günü saat 19.30'da sahne aldı. Yayınladığı ironik şarkılarla kültürel bir fenomen haline gelen ve Rusya’dan ayrılan savaş karşıtı isimler arasında yer alan Monetochka, Litvanya’da yaşıyor. Sanatçı, üç farklı kuşağa hitap eden şarkılarıyla dikkat çekiyor.

Y 04

Sosyal medyada paylaştığı ironik şarkılarla popüler bir figür haline gelen Monetochka, şarkılarında Rus toplumunun sorunlarını ele alırken sesiyle de dinleyenleri büyülüyor. Monetochka’nın Antalya'daki konserine, kentte yaşayan Rus hayranlarının yanı sıra Türk ve diğer ülkelerden hayranları da katıldı. En sevilen şarkılarını seslendiren sanatçıya eşlik eden eşi Viktor Isaev, solo performansıyla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Monetochka ile keyifli bir akşam geçiren hayranları, savaş karşıtı sloganlar attı. Turne kapsamında Türkiye’de iki şehirde konseri olan sanatçı, Holly Stone Performance Hall Antalya'daki konserinden sonra bu akşam da İstanbul’da IF Perfomance Hall’da 19.30’da sahne alacak.

Y 11

MONETOCHKA HAKKINDA
Monetochka, Rusya'nın önde gelen şarkıcılarından biri olarak tanınıyor. Gerçek adı Elizabeth Gyrdymova olan sanatçı, özellikle sosyal medyada paylaştığı ironik ve eleştirel şarkılarıyla biliniyor. Yumuşak ve tiz sesiyle dikkat çeken Monetochka, Rus toplumunun güncel meselelerini işlemesiyle tanınıyor. Sanatçı, ‘Раскраски для взрослых’ (Yetişkinler için Boyama Kitabı) ve ‘Декоративно-прикладное искусство’ (Dekoratif ve Uygulamalı Sanat) gibi albümleriyle popülerlik kazandı. Rusya-Ukrayna Savaşı sonrasında ülkeden ayrılan savaş karşıtı isimler arasında yer alan sanatçı, Ruysa’dan ayrılmadan önce anne olma hazırlığı içindeydi. Şarkıcı bebeği ve eşiyle birlikte yaşamını Litvanya’da sürdürüyor. Ayrıca, Ukrayna'daki savaşın etkilenenleri için Noize MC (İvan Alekseyev) ile birlikte ‘Voices of Peace’ adlı bir yardım turnesi düzenledi. Monetochka'nın sanatı, gençlik kültürüne hitap eden ve toplumsal meselelere ışık tutan içerikleriyle geniş bir hayran kitlesine ulaşıyor. Dünya turnesine 2023 yılında 30 Ekim Barcelona’daki konseri ile başlayan sanatçı,  Avrupa/Asya bölümünde Antalya'daki performansından önce 27 Mayıs'ta Londra'da ve 3 Haziran'da Tiflis'te sahne aldı. Dünya turnesi kapsamında toplam 24 şehirde konser verecek olan Monetochka, yolculuğunu 24 Ağustos’ta Riga’da noktalayacak.

Y 08

Y 0212

Whatsapp Image 2024 06 09 At 18.30.33 (8)

Whatsapp Image 2024 06 09 At 18.30.33 (4)

Y 09

Muhabir: ESRA YAĞCI