Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak, Güney ekibinin sarı lacivertlilere konuk olduğu maçla ilgili sert eleştirilerde bulundu. Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla misafir tribünü biletlerinin maç günü sabahı satışa konulmasını, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sevklerinin 13 gün sonra ve tedbirsiz gerçekleşmesinin, maç sabahı verilen cezanın yine maç günü içinde kaldırılmasını eleştirdi. Whatsapp Image 2024 04 04 At 11.50.14 Am (1)


VAR HAKEMİNİN TRİBÜN GÖRÜNTÜSÜ


Adana Demirspor'un Fenerbahçe'ye konuk olduğu maçın VAR hakemi olan Emre Malok'un geçmiş zamandan Fenerbahçe maçına gidip tribünde olduğu görüntüsü ortaya çıktı. Bu kare Türk futbolseverlerinin gündemine bomba gibi oturdu. Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak bu görüntüyü de paylaşarak “Penaltı ve kırmızı kart. Nani’nin pozisyonunun faul ile hiç alakası yok ve serbest vuruş devamında Fenerbahçe gol attı. Emre Malok hak yemeye devam et bakalım. Senin de foyan ortaya çıkacak bekle' ifadelerine yer verdi.Whatsapp Image 2024 04 04 At 11.50.11 Am


‘ALLAH, ANADOLU KULÜPLERİNE YARDIMCI OLSUN’ 


Murat Sancak yaptığı açıklamada: “Bu maça gelene kadar ne diyelim? Nerden tutsanız elinizde kalır… Adana’dan gelecek olan Adana Demirspor taraftarına bugün bilet satışı yapıldı. Trabzonspor maçındaki olaylardan dolayı sevkler neden 13 gün sonra tedbirsiz yapıldı? Birde üstüne maç sabahı ceza verip 4-5 saat sonra itiraz ve cezayı kaldırma… Peki sorarım önümüzdeki maç cezalı olurlarsa ne olacak? VAR hakeminin taraf tuttuğu bugün her yerde paylaşıldı. Onu da takdirlerinize bırakıyorum. Bu kadar gerginliğin bu kadar öfkenin bu kadar oyunların Türk futboluna zarar verdiği aşikar. Kimin şampiyon olacağı umurunuzda değil ama bu işlere Anadolu kulüplerini alet edip onları yok saymak adaletsizliğin daniskası! Maalesef bu işleri bu hale getiren TFF ve uzantılarıdır. Büyük kulüpler dahil herkes istifaya davet ediyor. Beceremediler gerdiler derler. O zaman yönetimde 5 büyük kulübün temsilcileri var. Hadi hodri meydan! İstifa ettirin. Topluma samimiyetinizi gösterin. İstifa ettirin ki futbolseverler samimiyetinizi görsün. Yoksa bildiri yayınlayıp istifaya davet etmek samimi değil. Bu nedenle herkesi aklı selim olmaya davet ediyorum. İstifa da bir erdemliktir. TFF ve kurulları derhal istifa etmelidir. Fenerbahçe ve Galatasaray’a şampiyonluk yolunda başarılar dilerim. Hak edenin yani birilerinin emeğini gasp etmeden hakkedenin şampiyon olduğu bir sezon olsun. İyi ki başkanlığı bırakmışım ama mücadele etmeyi asla ve asla bırakmayacağım. Allah, kulüplerimize yardımcı olsun. Özellikle Anadolu kulüplerine. Bizleri figüran gibi görenler ve figüran edenler Allah’ından bulsunlar” ifadelerini kullandı.

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ