CHP Finike Belediye Başkan adayı Mustafa Geyikçi, proje tanıtım toplantısını geniş bir katılım ile gerçekleştirdi. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, İl Başkanı Nail Kamacı, İlçe Başkanı Uygar Carban, önceki dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekili Mustafa Akaydın, geçmiş dönem Milletvekili Feridun Baloğlu, STK temsilcileri ile muhtarların da katıldığı proje tanıtımına 3 bini aşkın vatandaş katıldı.

Amustafa

Sosyal, halkçı ve şeffaf belediyeciliği yol haritası yaptık

Programda konuşan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, geçtiğimiz 5 yılda Finike için çok çalıştıklarını dile getiren Başkan Geyikçi, “Geçen seçimlerden önce de bu kürsüden sizlere yine bugünkü gibi projelerimizi ve hayallerimizi aktarmıştık. O günden bu zamana bakında 5 yıl boyunca sizlerin güvenini boşa çıkarmadan hayallerimizi gerçekleştirmenin, verdiğimiz sözleri tutmayın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum” dedi. Finike’de ayırmadan eşit hizmet sunduklarını da ifade eden Geyikçi, “Finike’mizin 26 mahallesini birbirinden ayırt etmeden hizmet ettik. Başta altyapı olmak üzere yeni parklar, kent meydanları, yaşam alanları, yollar, sosyal tesisler kazandırdık. Sosyal, halkçı ve şeffaf belediyeciliği önümüze yol haritası yaptık. Finike’mizi kimliğiyle birlikte nasıl var ederiz diye düşündük. Geçmişimizi de koruduk, geleceğimizi de tasarladık” şeklinde konuştu.

Finike’nin muhafızlığını yapıyoruz

Geçen 5 yıllık dönemde Finike’nin muhafızlığını yaptıklarını söyleyen Başkan Geyikçi, “Muhafızlık yapmamızın sebebi ilçemize rant olarak göz dikildi. Eğer frene basmasaydık şu anda buralar ranta teslim olacaktı. Biz ranta teslim etmeden Finike’mizin milliyetçiliğini yaptık.  Bu vatanın havasını suyunu toprağını koruduk. Bir karış toprağını bile peşkeş çekmedik. Biz dimdik eğilmeden bükülmeden Finike’nin hakkı için durduk” ifadelerini kullandı.

A (2)Mustafa

50 bin Finikeliye dokunan projeler

Finike’nin önümüzdeki 5 yılı için hazırladığı projeleri de aktaran Başkan Geyikçi, “Bu dönemde de yine ilçemizdeki her vatandaşımıza dokunacak projelerimizle Finike’mizin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz. Tecrübemizle, dürüstlüğümüzle, şeffaflığımızla Finike’de tesis ettiğimiz huzur ile önümüzdeki dönemde aynı azim ve gururla bu hizmetleri sürdürmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem için vizyon projeler ürettik. Kültür merkezi, 6 yeni kreş, yaşlı bakım evi, kadın dayanışma evi gibi sosyal projelerimizin yanında alternatif turizmi geliştirecek ilçemizin turizmden aldığı payı büyütecek çalışmalarımız da var. Tarımı, ticareti, kentleşmeyi geliştirecek projelerimizin yanında bilim sanat merkezi, gençlik meclisi gibi ilçemizin geleceğini şekillendirecek insanlarımızın gelişimini sağlayacak çalışmalarımız da var. Biz Finike’de yaşayan 50 bin vatandaşımızın her biri için bu projeleri ürettik” dedi.

Rantın değil halkın başkanına oy verin

Geçtiğimiz dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile de çok uyumlu çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Geyikçi, “Bu dönemde yine Muhittin Başkanımızın da Finike için özel projeleri var. " Kendisi her zaman olduğu gibi bu dönemde de Finike’mizi ayrı bir yere koydu. İsteklerimizi ve taleplerimizi kırmadı” şeklinde konuştu.

Konuşmasını aldığı destekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sonlandıran Mustafa Geyikçi, “Sözlerimin sonunda sizlerden bir tek şey rica ediyorum. 31 Mart’ta kendini efsane görenlerin gölgesine değil Finike’yi efsane yapacaklara, rantın değil halkın başkanına, kavgaya prim verenlere değil, Finike’ye huzur getirenlere, Finike’ye Yeni Çağ’ı getirip peşkeş çekeceklere değil, Finike’yi talana karşı savunanlara oy verin lütfen. Siz bunun kim olduğunu gayet iyi biliyorsunuz. İyi ki varsın Finike’m” dedi.

Başkan Mustafa Geyikçi’nin ardından İlçe Başkanı Uygar Çarban, İl Başkanı Nail Kamacı ve Antalya Milletvekili Cavit Arı da birer konuşma yaparak vatandaşlara seslendi.

Kaynak: Finike Belediyesi Basın Bülteni