Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 1 Mart 2024 tarihinden itibaren geçerli olan müze ve ören yerlerine girişte uygulanacak giriş ücretlerini açıkladı. Antalya’da bulunan 25 müze ve örenyeri ücretleri Türk vatandaşı ve yabancı turistler için ayrı olarak belirlendi.

Antalya Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı Nekropol Müzesi, Antalya Müzesi, Aspendos Örenyeri, Perge Örenyeri, Phaselis Örenyeri, Olympos Örenyeri, Karain Mağarası, Termessos Örenyeri, Limyra Örenyeri MüzeKart ile ziyaret edilebilir. Giriş ücretleri müzeden müzeye değişmekte olup Nekropol Müzesi yabancı turistler için 5 Euro, Antalya Müzesi 15 Euro, Aspendos Örenyeri 15 Euro, Perge Örenyeri 11 Euro, Phaselis Örenyeri 10 Euro, Olympos Örenyeri 10 Euro, Karain Mağarası 5 Euro, Termessos Örenyeri 3 Euro, Limyra Örenyeri 3 Euro olarak belirlendi.

A N T S L F K S Ş D L G M Ü Z K E R Ş S G F

Demre Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı Myra Örenyeri, Patara Örenyeri, Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi, Likya Uygarlıkları Müzesi ve Andriake Örenyeri, Simena Örenyeri, Xanthos Örenyeri, MüzeKart ile ziyaret edilebilir. Myra için giriş ücreti yabancı turistler için 13 Euro, Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi için ise 17 Euro, Patara Örenyeri 15 Euro, Likya Uygarlıkları Müzesi ve Andriake Örenyeri 4 Euro, Simena Örenyeri 4 Euro, Xanthos Örenyeri 3 Euro olarak belirlendi.

D E M T L E R M R T L Ş H J Y

Alanya Müzesi Müdürlüğü’ne bağlı Alanya Kalesi ve Alanya Müzesi MüzeKart ile ziyaret edilebilir. Yabancı turistler için ise giriş ücretleri Alanya Kalesi için 12 Euro, Alanya Müzesi için 4 Euro olarak belirlendi.  Side Müzesi Müdürlüğü’ne bağlı Side Müzesi ve Örenyeri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları tarafından MüzeKart ile ziyaret edilebilir. Yabancı turistler için ise Side Müzesi ve Örenyeri giriş ücreti 17 Euro olarak belirlendi.

A L A N K T Y H T K A K E L E K

Antalya Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı Antalya Atatürk Evi Müzesi, Antalya Etnografya Müzesi, Antalya Mevlevihane Müzesi, Arykanda Örenyeri; Alanya Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı Alanya Atatürk Evi Müzesi, Syedra Örenyeri; Elmalı Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı Elmalı Müzesi ise ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

K F L D G M D L K G M D F M Ü Z E K A R T Y L H Ö G

MÜZEKART NEDİR?

MüzeKart, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığı'na bağlı 350'den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret etme imkanı sunan bir karttır. Satın alındığı ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerlidir ve Türk vatandaşları için 60 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Bu kart sayesinde kullanıcılar, tarihi ve kültürel mirası keşfetmek için keyifli bir yolculuğa çıkabilirler. 

Whatsapp Image 2024 05 09 At 16.11.36

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER