TÜRKAN Şoray Kültür Merkezi'nde sanat rüzgarları esiyor. Merkez, 6 Mart Çarşamba günü saat 20.30’da polisiye türündeki ‘Deathtrap’ isimli tiyatro oyununu tiyatroseverlerin beğenisine sunacak. En iyi tiyatro oyunu dalında Edgar Ödüllü ve Broadway' de en uzun süre sahnelenen gerilim-komedi rekoruna sahip ‘Deathtrap’ sahneye konulacak.  İra Levin'in dünya çapında klasikleşmiş kapalı gişe oyunu; sıra dışı kurgusu, karmaşık karakterleri ve mizahi yaklaşımıyla nefes kesici bir hikâye sunuyor.

TİYATRO DÜNYASININ USTA VE ÖDÜLLÜ İSİMLERİ
Türkiye’ deki kadrosunu; sinema, televizyon, tiyatro dünyasının usta ve ödüllü isimleri; Metin Coşkun, Mine Tüfekçioğlu, Gözde Cığacı, Altuğ Görgü, İsmail Dündar oluşturuyor. İra Levin tarafından ustaca yazılan metnin çevirisi Hilal Arslangiray Kazanbal' a ait. Yönetmenliğini Altuğ Görgü ve Genel Sanat Yönetmenliğini Ahmet Kazanbal üstleniyor. Tek perde olarak 90 dakika süreyle sahnelenecek olan oyunun yaş sınırı ise 13 olarak belirlendi. 6 Mart Çarşamba günü saat 20.30’da Türkan Şoray kültür merkezi ev sahipliğinde sahnelenecek olan oyunun biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup biletler 240 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

OYUNUN KONUSU
Eski ihtişamlı günlerini geride bırakan yazar Sidney Bruhl'un umutsuzlukla dolu hayatı, öğrencisi Clifford Anderson'un gönderdiği yeni bir oyun taslağıyla değişir. Sidney, taslağın kendisi için büyük bir fırsat olduğunu fark eder. Fakat kurduğu mükemmele yakın, akılcı planlar bile beklediği gibi gitmeyince olaylar karmaşıklaşır ve gerilim yavaş yavaş artar. Eşi Myra Bruhl, Medyum Helga Ten Dorp ve Avukat Porter Milgrim karakterleri de bu oyuna dahil olurlar. İhanetler, kıskançlıklar ve sürprizlerle herkesin planları birbirleriyle çatışır ve kurban - katil rolleri arasında mücadele başlar. Olayların ve insanların gerçek yüzünü düşünmeye iten, sürükleyici, akışı tahmin edilemez, oyun içinde oyun izlerken, aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız Deathtrap tam size göre! 

Muhabir: BUSE ER/HABER