Antalya'nın kültür, sanat yaşamına farklı tiyatro oyunlarıyla renk katmaya devam ediyor. Sanatı ve sanatçıyı geniş kitlelerde buluşturan etkinlikler şehirde hız kesmeden devam ediyor. ‘Gömücüler’ isimli tiyatro oyunu 28 Ocak Pazar günü saat 20.00’de Doğu Garajı Performans Sahne’de seyirci ile buluşacak.

HEM GÜLDÜRÜYOR HEM DÜŞÜNDÜRÜYOR
Üç kişilik oyunda Batuhan Kodaloğlu (çocuk), Ergül Can (Adam), Hanife Özsoy (Para Veren) rol alıyor. Batuhan Kodaloğlu'nun yazdığı, Osman Utku Atış'ın yönettiği 80 dakikalık ve tek perdelik eser seyirciyi hem güldürüyor hem düşündürüyor. 10. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri: 'Yeni Nesil Tiyatro' & 'Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu'  ödülüne layık görülen oyunun Antalyalı sanatseverler tarafından büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.
28 Ocak Pazar günü saat 20.00’de Doğu Garajı Performans Sahne ev sahipliğinde seyirci karşısına çıkacak olan ‘Gömücüler’ isimli oyunun biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 100 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

OYUNUN HAKKINDA
Ülkelerin şirketleştiği, dil, din ve ırkların ortadan kalktığı bir dünyada; iki mezarcı bir ölüyü gömmek için sabaha karşı mezarlıkta buluşuyor. Sınıfsal çatışmanın insan hayatını değersizleştirecek kadar keskinleştiği distopik dünyada, iki adam bu sefil hayattan kurtulmak için bir ölüm oyununda karşı karşıya geliyor. HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin