ANTALYA, Mart  ayında da birçok kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaya devam edecek. Şehirdeki sanatsal etkinlikler hız kesmeden sürüyor.‘Otofaji’ adlı tiyatro oyunu 12 Mart Salı günü saat 20.00’de Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi - Performans Sahne ev sahipliğinde Antalya izleyicisi ile buluşacak. Daha önceki gösterimlerini kapalı gişe olarak gerçekleştiren oyunun tiyatroseverlerden aynı ilgiyi görmesi beklenmekte. Yaş sınırı 16 olarak belirlenen post dramatik türdeki oyun 45 dakika süreyle sahnelenecek.

‘GÜÇ NEDİR? BİR TAHAKKÜM MÜ YOKSA BİR ÖZGÜRLÜK MÜ?’
Oyun, insanımsı diye adlandırılan canlıların yaşadığı ütopik bir yaşam düzenini konu ediniyor. Bu düzen içerisinde yaşayan başkarakter Loki, komününde gerçekleşen bir istila sonucunda güce ulaşma sürecini ve ardından güç tutkusunun onda nasıl bir dönüşüm yarattığını tartışıyor. ‘Güç nedir? Bir tahakküm mü yoksa bir özgürlük mü?’ sorularını merkezine yerleştiren Otofaji insanoğlunun varoluşundan bu yana evrensel bir zaafı olan güç tutkusunu yaşadığımız dünyada sevgi ve barışa değil, totalitarizme dayalı bir anlayışın oluşturduğuna vurgu yapıyor.Otofaji oyunu postdramatik anlatımıyla merkezde üç parçadan oluşuyor. Oyuncu, sandalye ve bir kumaş. Sandalye formu konstruktif boş yapısıyla oyuncu ile bir özne olarak iletişim kuruyor.

BİLETLER SATIŞTA
12 Mart Salı günü saat 20.00’de Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi - Performans Sahne’de seyircinin beğenisine sunulacak olan oyunun biletlerine online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 100 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. 

Editör: Uğur Keskin