Kumluca'nın sakin mahallesi Mavikent'in kucağında, Karaöz mevkiindeki Papaz Koyu, adeta doğanın sırlarını içinde saklayan büyük bir piknik ve kamp cenneti. Antalya'nın kalbinde, şehirden yaklaşım 100 km uzakta gürültüden uzak, ıssız bir güzellik…

DOĞANIN KUCAĞINDA UYANIŞ

Yolculuk, Antalya'nın içlerinden gelip Mavikent'e uzanan 19 kilometrelik bir serüvenle başlıyor. Orman işletmesi ve Kumluca Belediyesi'nin el birliğiyle düzenlediği Papaz Koyu, adeta doğanın içinde bir nefes gibi hissediliyor. Asfaltın ardında açılan geniş kucak, misafirlerine huzur ve dinginlik vaat ediyor.

img-20180626-wa0004-largejpg

KARAÖZ'ÜN BÜYÜSÜ

Karaöz sahilinden Mavikent'e kadar uzanan asfalt yolda, her adım Likya Yolu'nun binlerce yıllık hikayesini anlatıyor. Güneş, yavaşça denizin sularına batarken, ormanın içinden gelen serin rüzgar, seyahatin yorgunluğunu alıp götürüyor. Yolun altında kalan oturma yerleri ve masalar, masmavi bir gökyüzü altında unutulmaz anılar biriktirmek için davetkar bir şekilde sıralanmış.

ORMANIN ŞARKISI VE DENİZİN DANSI

Orman sahile kadar uzanıyor, masaların yanında bekleyen sabit mangallar, misafirleri bekliyor. Piknik alanında bollaşan tatlı su çeşmeleri, susuzluğu giderirken, Likya Yolu'nun etkileyici güzellikleri yürüyüş tutkunlarına unutulmaz anılar yaşatıyor. Papaz Koyu, kayalık sahiliyle adeta denizle dans ederken, olta balıkçılığı yapmak isteyenleri cezbetmeye devam ediyor.

papaz_koyu_kayalar

GÖKYÜZÜNDEN DÖKÜLEN HUZUR

Kumluca Belediyesi, Papaz Koyu'na sevgiyle dokunmuş. Çöp kutuları ve konteynerler, doğanın kollarında misafirlerini keyiflendiren temiz bir çevre vaat ediyor. Plajda uzanan duş ve soyunma kabinleri, denizin tuzunu üzerinden atanların rahatlamasını sağlıyor. Üst kısımda gizlenen tuvaletler, konforlu bir mola noktası sunuyor. Sahilin sağ tarafında araçların indiği yol, koyun kalbine uzanıyor ve denize açılan teknelerin dansını izleme fırsatı veriyor adeta.

Gündüz, Papaz Koyu'nun doğal güzelliklerini sergilerken, gece de adeta bir masalın içine davet ediyor. Yıldızlar, gökyüzünde birer ışık taneleri gibi parlıyor, deniz ise gizemli bir melodiyle kıyıya vuruyor. Kamp ateşinin etrafında toplanan misafirler, doğanın özünden ilham alarak, geceyi yıldızların altında geçirme ayrıcalığına sahip.

Kumluca'nın kucağında, Mavikent'in masmavi sularında kaybolmuş rüyaların peşinde koşmak isteyen tüm ziyaretçilere, Papaz Koyu kapılarını aralıyor. Haber/Erendiz ÖZKURT

Editör: Uğur Keskin