SANAT şehri olarak adlandırılan Antalya’da çocukların gelişimine yönelik tiyatro oyunları, çocukları hem eğlendirirken hem de eğitiyor. Çocuklara,  taklit ederek bedenlerini kullanmayı ve iletişim kurmayı öğreten tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde büyük önem taşıyor. Olaylara dışarıdan bakmayı kolaylaştıran tiyatro, oyun yolu ile çocuklara farklı olaylar karşısında değişik perspektifler kazandırıyor. Antalya, Mart ayında da çocuklara yönelik pek çok tiyatro etkinliğini minik izleyicileriyle buluşturacak.

EBEVEYNLERDEN TAM NOT
Şimdiye kadar ki gösterimlerini kapalı gişe gerçekleştiren ve minik sanatseverler dışında ebeveynleri tarafından da tam not alan, ‘Yastığın Rüyası’ isimli çocuk oyunu 9 Mart Cumartesi günü saat 14.00’de Panda Sahne ev sahipliğinde yeniden tiyatro perdesine taşınacak.

MACERALARLA DOLU, EĞLENCELİ YOLCULUK
‘Yastık’ gördüğü bir rüya sebebiyle yola çıkar. Seçme ve seçilme hakkına inanan, kararlı bir yastığın yol hikâyesi böylece başlar. ‘Yastık’ küçük bir kızın yastığı olduğuna inanır ve bu küçük kızı bulmaya çalışır. Yolculuğunda karşısına engeller çıkar ama sevimli ‘Yastık’ inandığı şeylerden vazgeçmez, yolculuğuna devam eder. ‘Yastığın’ maceralarla dolu, eğlenceli yolculuğu minik izleyicinin beğenisine sunulacak. ‘Yastığın Rüyası’ adlı oyunun biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 120 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

 

Muhabir: BUSE ER/HABER