ANTALYASPOR’UN eski Başkanı Ali Şafak Öztürk, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla destek çağrısında bulundu. Antalyaspor ve Bodrum FK hakkında konuşan Öztürk, “Turizm ve futbolun gücünü bir araya getirebilecek birbirinden güzel iki yer, birbirinden özel iki kulüp! Bodrum ve Antalya, Türkiye’nin turizminin en önde gelen destinasyonları olarak futbol takımları Avrupa’da boy göstermesi halinde ülke turizmine en fazla katkı sağlayacak iki yerdir. Yani buralardaki kulüplerimiz Bodrum FK ve Antalyaspor güçlendikçe, ülkemiz kazanacaktır! Bu iki güzel kulübe yaptığımız yatırım ve verdiğimiz desteklerin arkasındaki ana vizyonumuz hep bu olmuştur” dedi.

‘KİŞİSEL HESAPLAR VE EGOLAR RAFA KALDIRILMALI’

Ciddi emekler verdiğini ve çok sevdiğini vurguladığı iki kulüp ile ilgili görev aldığı süreçlerde hem sportif hem yapılanma anlamında tarihlerinin en başarılı dönemlerini geçirmiş veya geçirmekte olduklarının altını çizen Ali Şafak Öztürk, “Doğru planlama, yapılanma ve kafa yapısı ile uzun vade de çok daha büyük başarılar gelebilir. Bodrum FK’nın bir ‘Monaco’, Antalyaspor’un da bir ‘Barcelona’ olma potansiyeli vardır. Bu yüzden bize de bazı dönemlerde engel olmaya çalışan ‘küçük olsun, benim olsun’ mantığından kurtulalım. Yaşadığı veya kazanç sağladığı il ve ilçeye destek olmak her devlet büyüğü, iş adamı, medya mensubu ve vatandaşın seçimi değil, görevidir! Bu güzel spor kulüpleri de ‘verme’ yerleridir, ‘alma’ değil. Verilen hizmet ve desteklerin koşullu olmaması ve bir karşılık beklenmemesi lazımdır. Kişisel hesaplar ve egoların rafa kaldırılması lazımdır” ifadelerine yer verdi.

‘HEP BERABER DESTEK VERELİM’

Bu süreçte elinden geleni yaptığını ve yapmaya devam ettiğini dile getiren Ali Şafak Öztürk, destek çağrısında bulundu. Öztürk, “Bahsettiğimiz bu potansiyeli hep beraber destek verip gerçeğe dönüştürelim. Bu güzel iki değere daha da fazla değer katalım, temennimiz budur” dedi. HABER/AYSU DURSUN