ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü (AGGİK) Basketbol takımı başarıya doymuyor. Turgut Özal Spor Salonu’ndan geçtiğimiz hafta oynanan U16 şampiyonluk maçında AGGİK birinci oldu. U18 Ligi’nde de geçen hafta ikinci olarak tamamlayarak, kulüp iki farklı yaş kategorisinde Antalya’yı, Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

Foto (2)-114

ŞAMPİYON OLMAK İÇİN SIKI ÇALIŞMAK GEREKİYOR

Kurulduğu günden bu yana sayısız farklı başarılara imza atarak hem yerelde hem de ulusal liglerde kupalara adeta ambargo koyan AGGİK U16 ve U18 takımları kazandıkları başarılarının ardından Antalya’yı temsil etmeye hak kazandı. Takım Koçu Anıl Erşan, “Şampiyonluk isteseniz de, bunu elde edebilmek için çalışmanız, istemeniz gerekiyor. Oyuncularımız, bu süreçte hem çok çalıştılar hem de bu şampiyonluğu çok istediler. Hedefimiz, Türkiye Kupası’nı kazanarak, Antalya’mıza getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Foto (3)-72

BAŞARI İÇİN ALTYAPI

Şampiyonluktan duyduğu memnuniyeti dile getiren AGGİK Kulüp Başkanı Cemil Güney Büge ise başarılarının devamı için alt yapı yatırımlarının önemine dikkat çekerek, “Farklı yaş kategorilerinde uzun yıllardır, Antalya’da farklı derecelerde çok sayıda başarılar elde ettik. Bunların çoğunu da şampiyonluklar oluşturuyor. Ulusal kategorilerinde de benzer durum söz konusu. Bu başarılar önemli olsa da devamlılık daha önemlidir. Bu nedenle uzun vadeli planlama ve altyapı yatırımlarıyla gençlerimizi spora yönlendiriyoruz. Gençlere imkân verdiğinizde ve alan açtığınızda neler yapabildiklerini görüyoruz. Bu alanda da yatırımlarımız ve başarılarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ