ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre; Liseler Arası Basketbol Turnuvası’nda Birikim Okulları Basketbol Takımı şampiyon oldu. Baş Antrenör Geylek, turnuvadaki başarılarını değerlendirirken, “Bu yıl oluşturduğumuz kadromuzla ilk turnuvada Antalya’da şampiyonluk elde ettik. Yeni ekiple ilk yılımızda bu başarıya ulaşmak gerçekten inanılmaz gurur verici bir durum. Şu anki hedefimiz yine bir ilki gerçekleştirerek, şehrimizi bölgesel turnuvada temsil ederek Antalya’mıza bu kupayı getirmek istiyoruz” dedi.

HEDEFLERİMİZ BÜYÜK

Antalya’dan daha önce hiçbir lisenin bölgesel şampiyonada zirveye çıkamadığını hatırlatan Geylek, takımının büyük hedeflere odaklandığını söyledi. Geylek, “Bölgesel turnuvada elde edeceğimiz başarıyla Ulusal düzeyde tüm bölgelerin şampiyonlarının katılacağı Türkiye Şampiyonasına katılmak istiyoruz. Bundan sonraki diğer aşama ise Avrupa’da düzenlenecek Dünya Şampiyonasına giderek burada başarı elde etmek. Biz ilk yılında kurulan ve şampiyon olarak bir ilki gerçekleştirdik. Bu konuda öğrencilerimize ve takımımıza güveniyorum” diye konuştu.

Foto  (3)

SPOR KENTİNE YENİSİNİ EKLEMEK İSTİYORUZ

Başarılarının devamı ve kalıcılığının önemine de değinen Baş Antrenör Mertcan Geylek, “Yeni bir ekip olsak da, hedeflerimiz ve altyapımızla bu başarının devamlılığı için uzun vadeli planlamalar içerisindeyiz. Antalya, dünya da birçok farklı özelliğiyle bilinen ve tanınan bir kent. Farklı spor dallarında birçok ulusal düzeyde turnuvaya ev sahipliği yaptı. 2032 Avrupa Futbol Şampiyonasına Türkiye ev sahipliği yapacak. Maçların oynanacağı aday şehirler arasında Antalya’da var. Ayrıca 2024 Mayıs ayın ise Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize edilen Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasına yine şehrimiz ev sahipliği yapacak. Biz buna bir yenisini daha ekleyerek, lise düzeyinde basketbol ile katkı sağlamak istiyoruz. Liselerarası Dünya Şampiyonası global çapta ilgi gören ve potansiyeli açısından son derece önemli bir organizasyon. Hem şehrimizin bilinirliğine katkı yapmak hem de yerelden sporun desteklenerek, ulusal düzeyde başarılar elde etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadeleriyle Antalya’nın adını bölgesel turnuvada da duyurarak şehre unutulmaz bir başarı armağan etmek istediklerini söyledi.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ