ANTALYA Kültür Sanat (AKS), tiyatro etkinliklerine ev sahipliği yapmayı devam ediyor. 24 Mart Pazar günü saat 16.00’da ‘Şanslı adlı çocuk oyunu AKS’de seyirciyle buluşacak. Ayşe Sinem Korola’nın yazdığı oyunun yönetmenliğini Çağdaş Çobanoğlu yaparken Ayşe Sinem Korola, Şebnem Yurttutan Kara, Güneş Özbay, Dünya Cihan Özhan, Pelin Bülbül oynuyor. Oyunun ücreti 100 TL olarak belirlendi. Bilet almak isteyenler aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilir.

Şans12

ŞANSLI OYUNUNUN KONUSU

'Şanslı' oyunu Assitej Türkiye tarafından 2021 yılında Uluslarası Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Festivaline davet edilen oyunlardan biri. Yıllardır büyük bir beğeni ile izlenen oyun Antalya’daki çocuklarla bululacak. Konusu; Köyün birinde umulmadık bir sürprizle karşılaşan beş kadın, bir yolculuğa çıkarlar. Bakalım bu yolculukta başlarına ne gelecek, Bu macera dolu yolculuk onlara ne öğretecek?

Şanslı

AKS NEDİR?

Antalya Kültür Sanat (AKS), 2015 yılında kapılarını açtı. ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu bir platform olan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri veriyor; felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER