Antalya'nın güzelliklerine bir yenisini ekleyen Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi, 2018 yılında kapılarını aralayarak, Konyaaltı ilçesinde kentin kültür ve sanatına ev sahipliği yapmaya başladı. İlk gününden itibaren özel cazibe merkezlerinden biri haline gelen bu muazzam yapı,  özel etkinliklere, söyleşilere, gösterilere ve toplantılara ev sahipliği yapıyor.

ÇEVREYE SAYGI VE GÜÇLÜ KAMU DOKUSU
Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nin ana tasarım kriteri, çevresine saygı gösteren, mevcut kamu dokusunu güçlendiren bir yapı olmaktır. Bu özel bina, fiziksel bir mekan olmaktan öte çevresine duyarlılığıyla da ön plana çıkıyor. Çevresindeki yapılarla uyumlu bir şekilde var olan bu mekan, mimari ihtişamıyla göz kamaştırıyor.

Adsiz-1130-×-650-piksel-8-jpg-1200x900

3500 KİŞİLİK BÜYÜLEYİCİ MEKAN
Merkezin kalbi, 3500 kişilik çok amaçlı salonuyla atıyor. Bu büyüleyici salon, kongre ve fuar organizasyonlarına, konserlere, tiyatro gösterimlerine ve diğer özel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi, 3 adet birleştirilebilir özellikte toplantı salonu ile 150 kişilik daha özel etkinliklere de imkan sunuyor. 600 kişilik amfi salon ise sanatın ve kültürün derinliklerine inmek isteyenleri bekliyor.

İŞ VE SANATIN BULUŞMA NOKTASI
Yapı, sadece sanata değil, iş dünyasına da hizmet veriyor. Yönetim ofisleri ve ticari birimleriyle, iş dünyasının önemli buluşma noktalarından biri haline geliyor. Antalya'nın ekonomik ve kültürel canlılığını destekleyen bu alanlar, kentin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunuyor.

4823836-naz8

HİZMETİN ZİRVESİNDE KONFOR
Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi, konuklarına sunduğu konforla da öne çıkıyor. Bodrum katında bulunan servis alanları, ziyaretçilere en üst düzeyde hizmet sunmayı amaçlıyor. Ayrıca, 110 araçlık kapalı otopark ise konukların rahatça etkinliklere katılabilmesini sağlıyor.

Antalya'nın gözde mekanlarından biri haline gelen Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi,  bir yapıdan öte, bir kültür ve sanat merkezi olma misyonunu başarıyla sürdürüyor. Sanatın ve iş dünyasının buluştuğu bu mekan, Antalya'nın zengin kültürel dokusuna değer katmaya devam ediyor. Haber/Erendiz ÖZKURT

Editör: Uğur Keskin