ANTALYA’DA sağanak yağış ve fırtına seli beraberinde getirdi. Yollarda su birikintilerinin oluştuğu kentte, çok sayıda araç sular altında kaldı. Kepez’de alt geçitte mahsur kalan araçta bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Antalyalılar kâbus gibi bir gün yaşadı. Birçok esnafın dükkânı selden dolayı etkilendi. Peki, esnaf ne yapmalı? Bu konuya dair açıklama yapan Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, “Dün şehrimizde gerçekleşen olumsuz hava koşulları sel, su baskını, dolu ve taşkınlardan etkilenen birçok esnafımız oldu. Yaşanan Afet sonucu zarar gören esnaf ve sanatkârlarımız için vergi dairesi ekiplerince oluşturulan Hasar Tespit Komisyonu sahada çalışmaya başladı” dedi.

ismail çağlar-3

‘ESNAFIMIZ KARAKOLLARDA RAPOR TUTTURSUN’

Yaşanan sel felaketinde esnaf için çalışmalara başladıklarını söyleyen Çağlar, “sel ve taşkınlardan dolayı araçları ve iş yerleri zarar gören esnaflarımıza yardımcı olabilmemiz adına bölge karakollarında rapor tutturarak Odamıza başvurmalarını rica ederim” diye konuştu.

Ismail1

‘DÜKKÂNLARIN FOTOĞRAFLARINI ÇEKİP TEMİZLİK YAPABİLİRLER’

Hasarı olan üyelerin listesini oluşturmaya başladıklarını söyleyen Çağlar, “ Zararı olan üyelerimizin oda irtibat numaralarına durumlarınızı bildirmelerini özellikle rica ederim. Bu süreçte dükkânlarını temizlemek isteyen esnaflarınız dükkânlarında zarar durumlarına ilişkin olarak fotoğraf ve video kayıtlarını alarak temizlik yapabilirler, fakat zayi olan malzemelerini atmamalarını, bir alanda toplamalarını önemle bildirmek isterim. Herkesin içi rahat olsun. Yaşanılan felaketi hep beraber el ele vererek atlatacağız” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER