ATATÜRK Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen 'Cumhuriyet Bayramı Konseri'nde '7'den 77'ye Karma Çok Sesli Korosu' sahne aldı. Antalya Valisi Hulusi Şahin'in de izlediği konserde, orkestrayı şef Oğuzhan Kavruk, koroları aynı zaman solist olan şef Esra Arslantürk Serbest, şef Pırıl Şengenç, korrepetitör Yücel Yalçın yönetti. 

senfoniden-muhtesem-konser_3522_dhaphoto3

COŞKU VEREN ESERLER

İstiklal Marşı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe hitabının okunmasının ardından başlayan özel konserde solistler orkestra, çocuk ve yetişkinlerden oluşan koroların eşliğinde ilk olarak 'Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. 'Sakarya Marşı' ile devam eden konser süresince 'Denizde Akşam', 'Vatan Marşı', 'Uzun İnce Bir Yoldayım', 'Hoş Gelişler Ola', 'Cumhuriyet', 'Biz Atatürk Gençleriyiz', 'Hatıra', '100. Yıl Marşı', 'Gençlik Marşı' adlı eserler yorumlandı. 

Konser 'Onuncu Yıl Marşı'nın hep bir ağızdan okunması ve Türk Bayrakları'nın hem sahnede hem salonda dalgalandırılmasıyla sonlandı. Konseri büyük bir coşkuyla izleyen, eserlere eşlik eden izleyici orkestra ve koro üyelerini, şefleri dakikalarca ayakta alkışladı.

Kaynak: DHA