Serik Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel konser Boğazkent Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören kanserde Özlem Özdil unutulmaz şarkılarıyla 19 Mayıs coşkusunu yaşattı. Kendine özgü yorumuyla Türk halk müziğinin en sevilen eserlerini seslendiren sanatçı, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

56460 (1)

Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, konser öncesinde yaptığı açıklamada, "Bugün 19 Mayıs 2024 milli mücadelenin ve Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımının atıldığı günün 105. yıl dönümü. 19 Mayıs 1919 Türk milletinin kendi kaderini tayin etme ve bağımsızlık mücadelesinin başlangıç noktası olan büyük bir gündür. Bütün umutların tükendiği bir anda Bandırma vapuruna binip silah arkadaşlarıyla birlikte Samsun Limanı'na adım atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu'ya, Türk milletine yeniden umut olmuştur. Mustafa Kemal önderliğinde küllerinden yeniden doğan milletimiz 7 düvele karşı vatanını, özgürlüğünü savaş meydanlarında kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Bu vesileyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

56460 (2)

Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Biz her şeyi gençliğe bırakacağız, o gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır geleceğin ümidi ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktir' sözünü hatırlatan Başkan Kumbul, "Bizim de bütün ümidimiz gençliktedir. Gençlik milletimizin en kıymetli hazinelerinden biridir. Sizler ülkemizin yarınlarını şekillendirecek olan büyük bir enerji kaynağısınız. Atatürk'ün izinde ilerleyen gençlerimiz bilgiyle donanmış özgüven sahibi ve vatanına bağlı bireyler olarak yetişmektedir. Gençlerimizin daha iyi koşullarda eğitim alması daha kaliteli vakit geçirecekleri, sosyal, sportif ve sanatsal alanlar oluşturulması bizim önceliğimizdir ve her zaman da önceliğimiz olacaktır. Bu özel günde ülkemiz için çok değerli bir sanatçımız olan Sayın Özlem Özdil Hanımefendi ile birlikte olmaktan çok gururlu ve çok mutluyum. Türk halk müziğinin güçlü yorumcularından, Cumhuriyet'e, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı, çizgisini hiç bozmamış gerçek bir halk sanatçısı olan Sayın Özlem Özdil ile 19 Mayıs'ı hep birlikte coşkuyla kutluyoruz. Kendisine ve ekibine hoş geldiniz diyor, bu anlamlı günde bizlerle birlikte oldukları için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Başkan Kadir Kumbul konuşmasının ardından sanatçıya çiçek, plaket ve Serik bıçağı taktim etti. Özlem Özdil de izleyicilere gösterdikleri ilgi ve sevgi için teşekkür ederek, Belediye Başkanı Kadir Kumbul'a, bu özel gecede kendisini Serik halkıyla buluşturduğu ve misafirperverliğinden dolayı minnettar olduğunu dile getirdi.

Kaynak: DHA